Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało o dwóch niebezpiecznych sytuacjach, jakie miały miejsce w ostatnich dniach. Dwie motornicze zostały brutalnie pobite przez pasażerów. Jednego ze sprawców zatrzymali świadkowie, natomiast drugi jest cały czas poszukiwany. Przewoźnik apeluje, by reagować zawsze tam, gdzie komukolwiek dzieje się krzywda.

W ostatnich dniach byliśmy świadkami wzmożonej agresji wobec naszych pracowników. W piątek w późnych godzinach wieczornych ofiarą ataku stała się nasza motornicza, pchnięta i skopana przez pasażera na pętli Poświętne. Sprawą zajmuje się policja – informuje MPK Wrocław. – Do podobnego zdarzenia doszło także w sobotę na pętli Leśnica – motornicza została wpierw siłą wyciągnięta z kabiny, a następnie brutalnie pobita. Obdukcja lekarska wykazała obrażenia głowy i miednicy – kontynuuje.

Dzięki reakcji świadków zdarzenia na pętli Leśnica udało się zatrzymać napastnika.

Obecni w okolicy najpierw szybko powiadomili służby, a potem odciągnęli agresora, rejestrując przy tym całe zdarzenie telefonem, w efekcie czego policja zatrzymała pasażera – opisuje MPK Wrocław.

Sprawca pobicia na pętli Poświętne jest nadal poszukiwany. Nad sprawą pracują wrocławscy policjanci.

„Stop agresji. Nie bądź obojętny. Reaguj!”

MPK od kilku miesięcy prowadzi kampanię „Stop agresji. Nie bądź obojętny. Reaguj!”.

Nie zgadzamy się na to, by praca naszych kierowców i motorniczych – tak przecież wymagająca, pełna stresu i odpowiedzialności – narażona była dodatkowo na tego rodzaju ataki. Zapewniamy więc kompleksową opiekę dla pokrzywdzonych pracowników, a także organizujemy cykle szkoleń zarówno z samoobrony, jak i, co bardzo ważne, z metod pokojowego, deeskalującego rozwiązywania sytuacji konfliktowych – zapewnia przewoźnik.

 

Foto: mat. MPK Wrocław