Jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu wielu osób jest przebywanie na łonie natury. Dobrym pomysłem na połączenie spotkania towarzyskiego z delektowaniem się pięknymi, jesiennymi okolicznościami przyrody, jest rozpalenie ogniska, przy którym czas z całą pewnością upłynie bardzo przyjemnie.

W związku z tym, że jesień zawitała do Wrocławia już na dobre, a lasy i parki przybrały kolorowe barwy, zdecydowanie warto wybrać jeden z nich na zorganizowanie ogniskowej przygody. Najpierw należy jednak sprawdzić, gdzie znajdują się specjalnie wyznaczone do tego miejsca, by uniknąć upomnień funkcjonariuszy lub otrzymania mandatu.

Jesień to idealny czas na ognisko, choć temperatury nie są już za wysokie, to właśnie płomienie ognia pozwolą ogrzać się podczas smażenia kiełbasek, warzyw czy grzanek. Ognisko to jednak nie tylko jedzenie, to także wspólne rozmowy, śmiechy i spędzane czasu w miłej atmosferze.

We Wrocławiu istnieje kilka miejsc, gdzie legalnie i bez obaw można spędzać czas przy ognisku. Są to:

1. Las Rędziński – polana nad Widawą oraz polana przy zbiorniku wodnym w pobliżu ul. Żużlowców.

2. Las Osobowicki – teren w rejonie boiska sportowego i Szwedzkich Szańców, jak i teren przy parkingu w środkowej części kompleksu leśnego.

3. Las Sołtysowicki – dwa miejsca przy zbiorniku wodnym.

4. Teren przy Jeziorze Pawłowickim, ul. Jeziorowa – jedno stanowisko.

Do jesiennej wyprawy ogniskowej warto się dobrze przygotować. Należy pamiętać m.in. o ciepłych, wygodnych ubraniach, kiełbaskach i innych smakołykach, a także kijach do ich smażenia. Przyda się również nóż czy otwieracz do napojów. Ci, którzy chcą ułatwić sobie życie i mieć tego typu narzędzia zawsze przy sobie, powinni zdecydować się na Multitool Leatherman. Sprzęt przydaje się nie tylko przy wypadzie na ognisko, ale także podczas wycieczek turystycznych. Naszym ulubionym, spośród 15 narzędzi oferowanych przez multitool jest ostry nóż, a także bardzo wytrzymałe obcęgi, które nie raz przydały się przy niespodziewanych naprawach MWW Taxi. Multitool jest także znakomitym pomysłem na spersonalizowany prezent, ponieważ przy zakupie można zdecydować się na dowolny tekst graweru, który zostanie umieszczony na sprzęcie, co z całą pewnością doceni obdarowywana osoba.

Wszyscy, którzy zdecydują się na rozpalenie ogniska w jednym z wymienionych powyżej miejsc, są oczywiście zobowiązani do zachowania porządku w swoim otoczeniu i posprzątania wszystkich śmieci, tak by kolejne osoby również mogły przyjemnie spędzić tam czas.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu - Park Sołtysowicki