Przetarg na budowę skateparku przy ul. Rękodzielniczej został ogłoszony w maju 2022 roku, a pierwsze prace ruszyły pięć miesięcy póżniej – pod koniec października. Projekt zgłoszony w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 został zrealizowany w miejscu dawnego basenu przeciwpożarowego na osiedlu Pilczyce. Inwestycję oddano do użytku w listopadzie 2023 roku.

Zgodnie z decyzją mieszkańców zamieniliśmy stary zbiornik przeciwpożarowy w miejsce rozrywki dla dzieci i młodzieży. Ma on formę niecki o gładkiej, betonowej powierzchni z wyprofilowanymi przeszkodami, przystosowanymi do jazdy rolkach, deskorolkach, hulajnogach czy rowerach typu bmx. Został wyposażony w profesjonalne przeszkody typu greenbox czy quarter pipe – wylicza Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Na terenie obiektu pojawiło się oświetlenie i elementy małej architektury, takie jak ławki czy kosze na śmieci. Wykonawca zainstalował również system odwadniający, posadził rośliny, a także przygotował ścieżki i chodniki.

Budowa skateparku kosztowała 2,7 mln złotych.

To jednak nie wszystko, bo tuż obok Skateparku, pomiędzy ulicą Tkacką a Hutniczą, lada moment rozpocznie się budowa Wesołej Górki, czyli kolejnego projektu realizowanego w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – dodaje ZIM.

Górka zostanie wyposażona m.in. w zjeżdżalnię skarpową, schodki terenowe, ściankę wspinaczkową, dwa place zabaw z bezpieczną nawierzchnią oraz urządzenia do balansowania. Planowany termin zakończenia prac to wiosna przyszłego roku.

 

Foto/Wizualizacje: mat. ZIM Wrocław