Jedną z nowych i na pewno wartych uwagi atrakcji we Wrocławiu jest hala MagicVR. Otwarty w maju 2017 roku obiekt o powierzchni 750m2 to jedno z kilku na świecie i pierwsze w Polsce miejsce tego typu. Na gości czeka tu masa niesamowitych wrażeń, a wszystko za sprawą gier wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości. To idealne miejsce dla graczy, ale nie tylko.

 „Odwiedzają nas przede wszystkim fani gier komputerowych, jednak rozrywka, którą oferujemy jest dobra dla każdego, bez względu na wiek i płeć.” – mówi nam Jakub Urban zajmujący się w MagicVR promocją i marketingiem. – „Nasi goście często chcą po prostu spróbować wirtualnej rzeczywistości, o której tak dużo się dzisiaj słyszy. Przychodzą do nas pary, grupki przyjaciół, rodzice z nastolatkami, czy teamy pracowników w ramach firmowych integracji. Niektórzy z nich interesują się technologiami, grafiką 3D czy animacją. Inni po prostu są spragnieni dobrej zabawy i chcą spróbować czegoś nowego. Finalnie każdy z nich wychodzi z hali zadowolony i zostawia nam na Facebooku 5 gwiazdek” – przekonuje Jakub.

 MagicVR to nie tylko hala do gier. Najważniejszym ogniwem firmy jest doświadczony i utytułowany zespół developerski, który zajmuje się produkcją dostępnych gier. Począwszy od pomysłu na grę, przez zaprojektowanie świata, stworzenie postaci i ich animację, po muzykę i sprzęt wykorzystywany w rozgrywce. Cały proces przebiega na miejscu i trwa zazwyczaj kilka miesięcy.

 Granie na hali zdecydowanie różni się od tego, co oferują nam domowe konsole i komputery. Do czynienia mamy z multiplayerem dla czterech (docelowo 8, a nawet 16) graczy, którzy widzą się i słyszą w czasie rzeczywistym. Przede wszystkim gramy ze swoimi przyjaciółmi w gry zaprojektowane z myślą o współpracy lub rywalizacji. Daje to niesamowitą więź drużynową i dużo intensywniejsze wrażenia, niż gra w domowym zaciszu. MagicVR z powodzeniem przełamuje stereotyp mówiący o tym, że gry nie idą w parze z aktywnością fizyczną. Trwająca do 30 minut rozgrywka może być nie lada wyzwaniem dla osób przyzwyczajonych do siedzenia na kanapie z padem w ręku. Flagowym tytułem jest gra ZombieVRsquad, w której bohaterowie wcielają się w oddział specjalny, którego zadaniem jest obrona reaktora jądrowego przed napierającą z każdej strony hordą krwiożerczych zombie. Alternatywą jest gra VRdrivers, czyli wyścigi samochodowe po specjalnie przygotowanych torach. 1 października 2017 roku swoją premierę miała długo oczekiwana nowość, czyli GalaxyFrisbee. Pierwsze informacje na temat tego tytułu już w najbliższych dniach mają pojawić się na Facebooku, Instagramie i kanale Youtube MagicVR 

 Obcowanie z wirtualną rzeczywistością niesamowicie pobudza wyobraźnię. Daje do myślenia na temat tego, jak w niedalekiej przyszłości może wyglądać nasza codzienność. Wszystkich, których zainteresował ten artykuł odsyłamy na stronę internetową MagicVR, by mogli się dowiedzieć więcej na temat opisanych wyżej gier. Rezerwacji wolnych terminów na hali dokonać można telefonicznie pod nr +48 516 935 859 lub przez stronę internetową.

Foto: mat. MagicVR / artykuł sponsorowany