Vertigo Summer Jazz Festival to inicjatywa Vertigo Jazz Club & Restaurant mająca na celu promocję jazzu oraz stolicy Dolnego Śląska jako przestrzeni koncertowej. To również świetna okazja do spotkania z jazzem w najróżniejszych lokalizacjach – muzyka pojawi się na miejskich plażach, dachach, w środkach komunikacji, a także w hotelach i parkach. 

W ramach Festivalu, który potrwa od 1 do 31 lipca, Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncerty jazzowe do różnych lokalizacji we Wrocławiu:

  • w poniedziałki – plaże miejskie,
  • we wtorki – środki komunikacji,
  • w środy – najpiękniejsze wrocławskie dachy,
  • w czwartki – wrocławskie hotele,
  • w piątki – Vertigo Jazz Club & Restaurant,
  • w soboty – wrocławskie parki,
  • w niedziele – koncerty na Wyspie Daliowej.

Ponad 31 wydarzeń artystycznych, podczas których zaprezentują się muzycy jazzowi, to idealny sposób na spędzenie lata we Wrocławiu. Szósta edycja to także nowe, specjalne lokalizacje.

W tym roku rozwijamy formę, jak to nazywamy “dużych koncertów”. Oczywiście festiwal Vertigo Summer Jazz Festival, powstał po to, by promować muzyków z Wrocławia i miejsca w naszym mieście. To jest podstawa naszej działalności estradowej. Jednak w tym roku, postanowiliśmy zrealizować więcej koncertów gwiazd muzyki jazzowej. I tak pojawi się Marek Napiórkowski ze swoim Trio. Wrocławska grupa EABS – zagra koncert na dACHu! Dominikańska. Stały punkt programu naszych festiwali, czyli koncerty na dachu Wroclavii. Tym razem zagra Wojtek Mazolewski Quintet. Festiwal będziemy zamykać koncertem Henryka Miśkiewicza na dACHu! Dominikańska – mówi Piotr Karwat, Dyrektor Artystyczny Vertigo Summer Jazz Festival. – Oczywiście, jeszcze raz podkreślam, że to tylko wybrane koncerty – wszystkie inne też będą wspaniałe i każdy wyjątkowy – dodaje.

Festival odbywa się we współpracy Vertigo Jazz Club & Restaurant, Fundacji Polskiej Sztuki Współczesnej oraz Wydziału Kultury Miasta Wrocław.

Strona internetowa: https://vertigojazz.pl/pl/summer-jazz-festival

 

Foto: mat. prasowe Vertigo Jazz Club & Restaurant / Wiktoria Walczak
Wydarzenie jest objęte patronatem medialnym MWW.