Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, w najbliższą niedzielę (26 listopada) rozpocznie się ostatni etap rozbiórki esplanady. W związku z pracami zmieni się organizacja ruchu pieszego w okolicy. Utrudnienia potrwają około trzech tygodni.

Prace będą prowadzone na fragmencie od strony galerii handlowej i laboratorium Diagnostyki. Strop w tym miejscu wymagał specjalnego wzmocnienia, dlatego konieczne było wykonanie i osadzenie podtrzymującej go kratownicy.

W niedzielę (26 listopada) rozpocznie się rozbiórka schodów, balustrad i podpór. Na czas prac ciężkiego sprzętu zamknięty zostanie fragment esplanady, a także część chodnika i poszczególne przejścia dla pieszych.

Wyłączone z pieszego ruchu będą chodniki u zbiegu ul. Curie-Skłodowskiej i pl. Grunwaldzkiego, a także przejścia dla pieszych przez północną jezdnię i torowisko na pl. Grunwaldzkim. Piesi zostaną skierowani przez centralną wyspę z przystankami MPK. Znaki informujące o braku przejścia będą ustawione na chodniku wzdłuż esplanady, poczynając od skrzyżowania z ul. Benedykta Polaka – wyjaśnia ZDiUM.

8e7a7b7b 4440 4cde b3a3 5fac803da1a4

Nie przewiduje się zmian w organizacji komunikacji zbiorowej ani w ruchu kołowym. Obejście piesze przez wyspę będzie obowiązywało około 3 tygodni. Na wyremontowanym odcinku esplanady piesi będą mogli swobodnie korzystać ze sklepów i punktów usługowych.

Po zakończeniu rozbiórek wykonawca przystąpi do odbudowy esplanady wraz ze schodami i podjazdami dla osób niepełnosprawnych. Czas niezbędny do wykonania odbudowy to ok. 2-3 miesięcy, w zależności od warunków pogodowych – dodaje ZDiUM.

 

Foto: mat. ZDiUM Wrocław