W środę 28 października odbędzie się we Wrocławiu aż sześć wydarzeń związanych z protestami przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Do strajków dołączają się dziś uczniowie oraz studenci.

Pierwsi zaczną dziś protestować uczniowie, pod hasłem „Wrocławska Młodzież Solidarnie Z Kobietami | Mówimy Dość!”. Uczniowie, którzy zrezygnowali dziś z zajęć zdalnych na rzecz protestu, o godz. 12:00 zbiorą się pod szkołami, a następnie w małych grupach przemaszerują na Rynek, gdzie dołączą do studentów.

Studenci zbiorą się o godz. 13:00 na wrocławskim Rynku. Pod hasłem „STUDENCKI SPACER #pieklokobiet”, zebrani protestujący będą spacerować w grupach. Trasa przemarszu będzie przebiegać następująco: „Pomnik Fredry – Plac Solny – Plac Jana Pawła – wzdłuż fosy do NFM – Świdnicką do Capitolu – Piłsudskiego na dworzec – Kołłątaja, Piotra Skargi pod galerię – Oławską na rynek pod pręgierz”.

O 16:30 zbiorą się protestujący na ryneczku Psiego Pola, następnie zaopatrzeni w czarne parasolki, garnki czy grzechotki, plakaty, transparenty przejdą w stronę Rynku, aby dołączyć do głównego przemarszu.

O 17:30 pod Stadionem Wrocław spotkają się motocykliści, którzy w ramach „Moto Masy Krytycznej” wesprą protest i przejadą w stronę centrum.

O 18:00 z Placu Wolności ruszy „Masa Krytyczna”, rowerzyści podzielą się prawdopodobnie na kilka dróg, a każda z nich będzie przejeżdżać inną trasą.

Osoby, które nie mają możliwości przyjechać rowerem, zbierają się o 18:00 przy Narodowym Forum Muzyki i pod hasłem „WKURWIONY JOGGING-MASA KRYTYCZNA Z BUTA” przejdą szybkim krokiem pod siedzibę PIS na placu Solidarności.

Tekst: CWC
Foto: Sara K.