Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego zaprasza na wiosenną edycję Wampiriady – największej akcji honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim. Odbędzie się ona w budynku biblioteki UE Wrocław w terminie od 30 maja do 1 czerwca. Projekt ma na celu promowanie krwiodawstwa w środowisku lokalnym Wrocławia, a przede wszystkim pośród studentów. [addAdSense] 

Organizatorom zależy na uświadomieniu ludziom, że krew jest bezcenna – oddając ją można uratować czyjeś życie. Szerząc ideę krwiodawstwa, zwracają uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy.

Aby móc oddać krew należy spełniać odpowiednie wymagania, a także wstrzymać się od np. intensywnego wysiłku fizycznego czy używek w dniu oddania krwi. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. [addAdSense]

Proces oddania krwi jest łatwy i trwa stosunkowo krótko. Zajmuje to co najwyżej godzinę, dając przy tym ogromną satysfakcję spełnienia dobrego uczynku. Dodatkowo na dawców czeka szereg nagród. Są to m.in. wyjątkowe koszulki projektowe, vouchery i gadżety od partnerów projektu, a także słynne już czekolady.

Jest to jeden z głównych projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów – pierwsza edycja odbyła się już w 1999 roku w Krakowie. Wampiriada jest obecnie organizowana przez większość oddziałów tej studenckiej organizacji przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Do zobaczenia już niedługo na Uniwersytecie Ekonomicznym!

Artykuł objęty patronatem medialnym.