Wampiriada to coroczny projekt charytatywny, angażujący środowisko akademicko-studenckie oraz mieszkańców Wrocławia do oddawania krwi. Akcja promuje dobroczynność, zdrowy tryb życia, a także uświadamia, jak ważny jest problem deficytu krwi i szpiku kostnego. Każda edycja projektu charakteryzuje się wyjątkowym motywem, tym razem jesienny finał zostanie przeprowadzony pod hasłem „Bo walczą nie tylko rycerze”. 

Niezależne Zrzeszenie Studentów działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Wampiriadzie. Każda edycja projektu charakteryzuje się wyjątkowym motywem. Jesienny finał zostanie przeprowadzony pod hasłem „Bo walczą nie tylko rycerze”, a na gadżetach zagoszczą grafiki związane ze średniowieczem. Oprócz klasycznych czekolad, na dawców będą czekać wyjątkowe koszulki oraz pakiety nagród od partnerów akcji. W pakietach znajdą się zniżki do restauracji, muzeów, salonów urody, teatru oraz innych atrakcji znajdujących się na terenie całego Wrocławia.

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Udział w akcji mogą brać nie tylko studenci, ale także pozostali mieszkańcy Wrocławia.

Jesienny finał Wampiriady odbędzie się na ulicy Czerwonego Krzyża 5/9, w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wydarzenie zostanie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi GIS-u, dbając o najwyższy standard higieny i zapewniając bezpieczeństwo krwiodawcom.

Wszyscy chętni, którzy zdecydują się oddać ratującą życie krew, mogą zrobić to w dniach 14-16 listopada. Informacje o konkretnych godzinach, w których zostanie przeprowadzona akcja, będą dostępne na fanpage’u „Wampiriada NZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu”.

 

Foto: mat. prasowe