W niedzielę (6 marca) ulicami miasta przejdzie manifestacja związana z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Urząd Miasta poinformował o możliwych utrudnieniach w ruchu, które mogą wystąpić podczas marszu.

„Feminizm Bez Granic” to temat przewodni tegorocznej manifestacji.

– W Inicjatywie 8. Marca wierzymy, że feminizmu nie można ograniczyć, opanować, zamknąć. Nie interesuje nas feminizm rozumiany jako elitarny klub dla białych cisheteroseksualnych kobiet z klasy średniej. Chcemy działać ponad podziałami klasowymi i społecznymi. Wierzymy w feminizm bez granic. Nie traktujemy tych słów tylko jako piękną metaforę, ale też dosłownie – piszą organizatorzy marszu.

Manifestacja rozpocznie się w niedzielę (6 marca) o godzinie 13:00 na placu pod Dworcem Głównym od strony ul. Piłsudskiego. Następnie uczestnicy przejdą ulicą Piotra Skargi, przez Plac Dominikański, następnie ulicami Kazimierza Wielkiego, Ruską, przez plac Jana Pawła II, ponownie Ruską, aż do Rynku gdzie około godziny 16:00 nastąpi zakończenie zgromadzenia.

Jako Inicjatywa 8. Marca działamy od 10. lat, powtarzając często te same hasła, walcząc o te same wartości. Nasze najstarsze teksty nadal są aktualne. Mogłybyśmy cały czas używać tych samych transparentów. Czekamy na moment, kiedy cierpliwość osób wykluczanych i prześladowanych się wyczerpie. Kiedy kobiety, queery, osoby niebiałe, uchodźcze, migranckie, pracownicze, z niepełnosprawnością i wiele innych zobaczą, że razem jesteśmy siłą. Kiedy wybuchniemy, możemy obalić system – dodają osoby odpowiedzialne za organizację manifestacji.

Jak podaje wrocławski Urząd Miasta, zgłoszona liczba uczestników to 50 osób.

 

Foto: Facebook/Manifa Wrocław