W związku z nadejściem nowego roku wiele osób stworzyło listę planów, które zamierzają zrealizować w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Podobnie uczyniło wrocławskie MPK – przewoźnik opublikował plany remontowe, jakie mają zostać zrealizowane w 2024 roku. Inwestycje obejmą zarówno poszczególne odcinki torowisk, jak i trakcji.

W nadchodzącym roku wymienimy rozjazdy na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Szewskiej, na skrzyżowaniu placu Powstańców Wielkopolskich z ul. Trzebnicką oraz przebudujemy połączenia z Zajezdnią Ołbin wraz z siecią trakcyjną. Wyremontujemy także torowisko w ul. Szczytnickiej, w ul. Powstańców Śląskich od ul. Piłsudskiego do ul. Swobodnej, przejazd na skrzyżowaniu ul. Grabiszyńskiej z ul. Zaporoską oraz zbudujemy rozjazd w ul. Słowiańskiej przy zajezdni Ołbin wraz z siecią trakcyjną – zapowiada MPK.

Na liście przewoźnika pojawiła się również wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu placu Powstańców Wielkopolskich z ul. Trzebnicką, przebudowa połączenia z Zajezdnią Ołbin wraz z przebudową sieci trakcyjnej, wymiana sieci trakcyjnej w ul. Powstańców Śląskich od ul. Świdnickiej do al. Hallera oraz remont torowiska wraz z siecią na ul. Kosmonautów, na odcinku od ul. Kamiennogórskiej do przystanku Jeleniogórska.

plany remontowe mpk 2024

 

Foto: mat. MPK Wrocław