Już za kilka miesięcy zakończy się pełna rewitalizacja jednej z najmniejszych wysp znajdujących się w centrum Wrocławia. Urzędnicy przygotowali plan mający przywrócić dawną sławę Wyspy Daliowej. Do maja na wyspie mają powstać nowe alejki, ścieżki i oświetlenie. Projekt zakłada również posadzenie nowych drzew oraz zainstalowanie monitoringu.

Oprócz tego na wyspie będziemy mogli odpocząć w wygodnych siedziskach oraz spędzić czas na polanie piknikowej. Powstaną również nowe barierki oraz schody terenowe, dzięki którym będziemy mieli lepsze widoki na okoliczne zabytki. [addAdSense] 

Najważniejszym punktem projektu jest umieszczenie na wyspie rzeźby Oskara Zięty. Rzeźba ma być trzy razy wyższa od człowieka i długa na 15 metrów. Zbudowana zostanie z wymodelowanych stalowych łuków różnej wysokości. Montaż rzeźby ma się zakończyć w marcu. Koszt projektu, wykonania rzeźby oraz transportu wyniesie 1 mln 300 tys. złotych.

W przetargu na wykonanie rewitalizacji wzięło udział 7 firm. W ciągu najbliższych dni, zostanie wyłoniony wykonawca. Najdroższy projekt zakładał wydatki rzędu prawie dwóch milionów złotych.

Według założeń projektu, wyspa ma być ponownie otwarta na początku maja.

 

 

Poprzedni artykuł na temat rzeźby: TUTAJ

 

Tekst: Dagmara Noszczyk
Foto: mat. pras. / MiejscaWeWroclawiu.pl