Wykonawca inwestycji prężnie działa, by obiekt jeszcze w tym roku mógł ponownie cieszyć oczy mieszkańców i turystów odwiedzających miasto. Prace remontowe trwają aktualnie m.in. w podziemiach Bastionu Sakwowego, gdzie układane jest ogrzewanie podłogowe. Pracownicy odpowiedzialni za prace w tej części obiektu trafili w ostatnich dniach na niespodziewanego gościa…

Pracownicy w podziemiach usłyszeli odgłosy przypominające szczekanie psa. Odnaleźli… kilkutygodniowego liska. Jak się maluch znalazł w tym miejscu? Nie wiadomo. Miał dużo szczęścia. Trafił w ręce Ekostraży i następnie do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Maluch, jak podrośnie, trafi na wolność – wyjaśnia spółka Wrocławskie Inwestycje.

Jeżeli chodzi o postęp prac na terenie Bastionu Sakwowego, na początku marca rozpoczęto prace konstrukcyjne m.in. przy budowie nowych schodów. Obecnie w podziemiach układane jest ogrzewanie podłogowe – docelowo w pomieszczeniach pod kolumnadą ma działać kawiarnia. Jednocześnie oczyszczana jest podbudowa starej fontanny, na której ustawiona zostanie nowa konstrukcja. Pojawiły się również sufity kasetonowe na kolumnadzie.

Planowo remont ma zakończyć się w ostatnim kwartale bieżącego roku. Inwestycja jest współfinansowana z Polskiego Ładu, a jej koszt to blisko 27 mln zł. Nadzoruje ją Zarząd Inwestycji Miejskich, a prace pod czujnym okiem konserwatora zabytków wykonuje wrocławska firma Castellum.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje