To jedna z najbardziej kluczowych inwestycji rowerowych zaplanowanych na najbliższe lata – 3,5 kilometrowa trasa umożliwi połączenie z samego centrum miasta do Bielan Wrocławskich.

Przed nami jedna z najważniejszych w historii miasta inwestycji rowerowych. Jeszcze w grudniu ogłosimy przetarg na wykonanie 3,5 km ścieżki rowerowej na Krzykach, od przystanku Krzycka aż do ronda przy ul. Francuskiej w Bielanach Wrocławskich – zapowiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Droga rowerowa ma przebiegać m.in. al. Karkonoską i dalej przez park Kleciński z kładką nad Ślęzą. – Dzięki tej trasie połączymy najbardziej popularną drogę dla rowerów we Wrocławiu z Bielanami Wrocławskimi. Nowa trasa połączy się z istniejąca drogą dla rowerów w ul. Francuskiej i dalej z wykonanymi przez gminę Kobierzyce na terenie Bielan. Wszystko przy wsparciu dofinansowania unijnego i w ramach wspólnego, partnerskiego projektu gmin Wrocław i Kobierzyce. Dla wielu Wrocławian trasa ta będzie stanowiła również połączenie z centrum miasta – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy.

Dzięki zapewnionemu finansowaniu z Unii, możliwe jest rozpoczęcie procesu inwestycyjnego. Po ogłoszeniu przetargu oraz wyłonieniu wykonawcy, prace budowlane mają potrwać około 12 miesięcy. Sama budowa może się rozpocząć w 2020 r. i zakończy się w 2021 r.

Tekst: Grzegorz Szein

Foto: Google maps