W niedzielę (1 maja) na wrocławskim Rynku tłumnie zgromadzili się gitarzyści, mieszkańcy oraz turyści. Kolejny raz udało się pobić Gitarowy Rekord Świata, a „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zagrało wspólnie 7967 gitar.

Redakcja portalu Miejsca we Wrocławiu również pojawiła się na wydarzeniu z aparatem i Instagramową ramką, z którą każda chętna osoba mogła zapozować do zdjęcia. Efekty są dostępne na poniższych zdjęciach:

 

Podczas 21. edycji Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku działało aż sześć scen z koncertami, warsztatami i spotkaniami. Nie zabrakło też konkursów na „gitarę z byle czego” i najbardziej szalone przebranie.

Na Scenie Głównej pojawili się słynący z oryginalnych strojów metalowy zespół Lordi oraz Vasti Jackson – czołowy amerykański bluesman. Kamil Bednarek wykonał piosenkę Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, a Mrozu zaśpiewał swój hit pt. „Jak nie my, to kto”. 1 maja odbyła się również premiera nowej wersji utworu „Czerwony jak cegła” grupy Dżem, który wykonał syn Ryszarda Riedla, Sebastian wraz z Jose Torresem i Leszkiem Cichońskim. Na scenie zobaczyliśmy Grzegorza SkawińskiegoWojciecha Pilichowskiego, finalistę The Voice of Poland Łukasza Drapałę. Za gitarę chwycili również światowej sławy pianista jazzowy Leszek Możdżer i znany polski koszykarzwieloletni kapitan Śląska Wrocław i reprezentant kraju, Maciej Zieliński.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu