Popularny na całym świecie kolorowy bieg po raz pierwszy odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska i zaprosi jego mieszkańców do zabawy dla całych rodzin. Kto lubi sport i marzy o bajkowym klimacie, będzie miał niezwykłą okazję pokonać kolorowe 5 kilometrów i poznać radosną atmosferę The Color Run Wrocław.

Już 31 sierpnia Stadion Olimpijski spowije fala radości i kolorów. Wrocław dołącza do 4 innych miast z mapy The Color Run Poland: Warszawy, Poznania, Gdańska i Krakowa. To niezwykle barwne wydarzenie jest finezyjnym połączeniem sportu z dobrą zabawą. W tym roku The Color Run świętuje swoje piąte urodziny w Polsce z wyjątkową edycją HERO i mottem „Odkryj w sobie bohatera”.

The Color Run to festyn, piknik i bieg w jednym. Jego zasady są proste. Każdy uczestnik pokonując jego 5-kilometrową trasę ma dobrze się bawić i przeżyć kolorowe, radosne chwile. Nieważne jest czy ktoś pokona go indywidualnie, w towarzystwie, szybko czy wolno. Ważne jest to, że wszystkich oczaruje magia kolorów. Podczas tego wydarzenia uczestnicy wzajemnie obsypują się kolorowymi proszkami. Dookoła nich tworzy się urzekająca, wręcz bajkowa aura, a oni sami, niezależnie od wieku bawią się jak najszczęśliwsze dzieci. The Color Run jest dla każdego, niezależnie od kondycji fizycznej, bo trasę można przebiec, przetańczyć, przespacerować czy też pokonać u rodzica na barana.

The Color Run to nie jest typowy bieg uliczny. To wyjątkowe wydarzenie, w którym po prostu trzeba się „zakolorować”. To istna eksplozja endorfin i radości – wyjaśnia Karina Dziuba z The Color Run Poland. – Każdego roku staramy się zaskakiwać czymś nowym. W tym roku na trasie 5 km, oprócz stacji z kolorowym proszkiem, znajdzie się kilka niespodzianek, m.in. dmuchane przeszkody, stacja z kolorową pianą, a w strefie festiwalowej – dmuchany jednorożec i wielka trampolina, na której będzie można skakać niczym prawdziwy superbohater.

The Color Run nie pyta o wiek i kondycję. Mogą wziąć w nim udział dzieci (również maluchy podróżujące w wózkach), rodzice, dziadkowie, kanapowicze i wprawieni w bieganiu. W tym roku na każdego, kto dobiegnie do mety czeka wyjątkowy medal z jednorożcem.

5-kilometrowa trasa nie kończy zabawy. Na wszystkich po dotarciu do mety czeka after party z energetyczną muzyką, eksplozjami kolorów, animacjami, konkursami i licznymi atrakcjami przygotowanymi przez partnerów wydarzenia.

Jest jeszcze jeden wyjątkowy aspekt tego eventu. The Color Run łączy ludzi. Towarzysząca zabawie magia kolorów i moc tysięcy uśmiechów dookoła sprawiają, że zapominamy o zwykłej codzienności, kompleksach, obowiązkach i możemy być z najbliższymi tu i teraz. Dorośli mogą stać się na chwilę dziećmi, a dzieci bezkarnie ubrudzić się w kolorowym proszku i obsypać nim rodziców.

 – Podczas The Color Run rodzina i przyjaciele mogą być naprawdę razem. Nasz bieg to idealna propozycja na wolną sobotę. To okazja do odciągnięcia dzieci od komputerów i telefonów oraz szansa na pokazanie im kolorowego, pełnego radości świata – dodaje Karina.

Na stronie internetowej https://thecolorrun.pl/pl/locations/wroclaw/ dostępna jest oferta pakietów startowych The Color Run Wrocław. Ich ceny wahają się od 48 do 136 złotych, a ich zawartość przyciąga bogactwem znajdujących się w nich gadżetów. Dzieci do lat 10 mogą uczestniczyć zupełnie za darmo, towarzysząc swoim rodzicom. Dla drużyn (powyżej 4 osób) przysługuje zniżka w wysokości 10%.

_____________________________________________________________________

 

The Color Run: BE HEALTHY. BE HAPPY. BE YOU.

The Color Run to światowy fenomen. Bieg, który pokolorował już miasta ponad 40 krajów. Był m.in.: w Chinach, Indiach, Australii, USA, Francji, Włoszech, a w roku 2015 zadebiutował w Polsce. W trakcie tych czterech lat oczarował magią kolorów ponad 90 tysięcy Polaków, którzy każdego roku coraz liczniej biorą w nim udział. Za takim sukcesem stoi wyjątkowa formuła wydarzenia, czyli połączenie sportu z zabawą – bez presji i rywalizacji. W taki sposób The Color Run chce motywować do aktywnego i zdrowego trybu życia.

Artykuł objęty patronatem medialnym