Na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami: Bernardyńską, Purkyniego i Janickiego we Wrocławiu, tuż przy Parku Słowackiego powstanie inwestycja „Bernardyńska”, za której projekt odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa Maćków. Firma Toscom, obecny właściciel terenu, opublikowała zapowiedź przedsięwzięcia i pierwsze wizualizacje.

W filmie zaprezentowanym przez Toscom, o wyjątkowym projekcie opowiada słynny wrocławski architekt, Zbigniew Maćków.

– W projekcie „Bernardyńska” zależało nam na stworzeniu wielkomiejskiej architektury, która skalą, jakością materiałów i detalem będzie nawiązywała do najlepszych tradycji z przeszłości. Zgodnie z zaleceniami planistycznymi postanowiliśmy rozbić monumentalną bryłę założenia tak, aby wytworzyć zupełnie nową, zieloną  i w pełni dostępną przestrzeń publiczną – wyjaśnia architekt.

 

Zamierzeniem projektu było wpisanie nowego budynku w otoczenie, wykorzystując język współczesnej architektury, przy jednoczesnym nawiązaniu do znajdującego się nieopodal gmachu poczty.

– Tak powstaje miejsce wyjątkowe, powracające do modelu zamieszkania w sercu miasta z jednoczesnym dostępem do oazy zieleni i spokoju. Wierzymy, że umiar, jakość i trwałość wytworzą wyjątkową architekturę i wartość dla pokoleń – dodaje Zbigniew Maćków.

 

 

Wizualizacje: Youtube/Toscom Development / Foto: Google Maps