W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Stawowej, od 25 czerwca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras na liniach tramwajowych 2, 5, 11, 15, 20, 31, 32, 70 i 74 oraz na liniach autobusowych K, N, 106, 110, 145, 146, 148 i 149.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Linia 2
„Dwójka” będzie kursowała objazdem w obu kierunkach od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi, z pominięciem przystanków „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.

Linia 5
Tramwaje linii 5 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową (z powrotem przez pl. Orląt Lwowskich), Podwale, Świdnicką. plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi, z pominięciem przystanków „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.

Linia 11
Tramwaje linii 11 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego, z pominięciem przystanków „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.

Linia 15
Tramwaje linii 15 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Piotra Skargi i Peronową do ulicy Borowskiej, z pominięciem przystanków „Narodowe Forum Muzyki”, „pl. Legionów” i „Arkady (Capitol)”.

Linia 20
Tramwaje linii 20 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich, z pominięciem przystanku „Renoma”.

Linia 31 i 32
Tramwaje linii 31 i 32 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale, Świdnicką, plac Teatralny, Teatralną, Kołłątaja i Peronową do ulicy Borowskiej, z pominięciem przystanków „pl. Legionów” i „Arkady (Capitol)”.

Linia 70
Tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego. Na czas prowadzonych prac, tramwaje będą kursowały w relacji Osobowice – Park Południowy – Osobowice.

Linia 74
Tramwaje linii 74 kursujące z Osobowic zostaną skierowane od przystanku FAT przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli „Krzyki” (kursować będą w relacji Krzyki-Osobowice-Krzyki).

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Autobusy linii K>Kamieńskiego (Pętla), N>Litewska, 145>Sępolno, 146>Bartoszowice będą zatrzymywały się na przystanku w zatoce autobusowej przy ulicy Peronowej, obok bocznego wejścia do holu Dworca Głównego PKP (obecny przystanek dla linii 112 i 113, nr 20364).

W kierunku przeciwnym obecny przystanek autobusowy z ulicy Peronowej dla linii K, N, 110, 145 i 146 zostanie przeniesiony na ulicę Stawową, przed skrzyżowanie z ulicą Bogusławskiego (obecny przystanek dla linii 602, nr 11339).

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanku przy ulicy Podwale (przystanek „Renoma”), autobusy linii 106, 148>Dworzec Główny (Dworcowa), 149>Pl. Grunwaldzki będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką.

W kierunku przeciwnym trasa autobusów linii 106, 148 i 149 pozostanie bez zmian.

Komunikacja nocna przy Dworcu Głównym będzie kursowała bez zmian.

BILETY OKRESOWE

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii 122 na odcinku pl. Jana Pawła II – Dworzec Autobusowy – pl. Jana Pawła II;
– tramwajami linii 15 na odcinku pl. Staszica – Dworzec Autobusowy – pl. Staszica;
– tramwajami linii 31 lub 32 na odcinku pl. Orląt Lwowskich – Dworzec Autobusowy – pl. Orląt Lwowskich.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat wszystkimi tramwajami i autobusami na odcinku Galeria Dominikańska – Dworzec Główny – Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii 122 na odcinku pl. Legionów – Dworzec Autobusowy – pl. Legionów;
– wszystkimi tramwajami i autobusami na odcinku Galeria Dominikańska – Dworzec Główny – Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii 122 na odcinku pl. Legionów – Dworzec Autobusowy – pl. Legionów;
– wszystkimi tramwajami i autobusami na odcinku Galeria Dominikańska – Dworzec Główny – Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 15 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii 122 na odcinku pl. Jana Pawła II – Dworzec Autobusowy – pl. Jana Pawła II;
– tramwajami linii 74 na odcinku Kleczkowska – pl. Legionów – Kleczkowska;
– tramwajami linii 6 lub 7 na odcinku Rynek – Arkady (Capitol) – Świdnicka.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 31 lub 32 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii 122 na odcinku pl. Jana Pawła II – Dworzec Autobusowy – pl. Jana Pawła II.

Prace potrwają około 3 tygodni.

 

Foto: MPK Wrocław