Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji otrzymali dziś rano zgłoszenie o samotnej dziewczynce, przechodzącej ulicą Odrzańską. Kobieta, która poinformowała o zdarzeniu policjantów, zwróciła uwagę na ubiór dziecka, nieodpowiedni do panujących warunków atmosferycznych.

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast pojechali policjanci wraz z zespołem ratownictwa medycznego i udzielili dziewczynce niezbędnej pomocy. Dziecko ma około 3-4 lat i niestety nie mówi.

Dziewczynka decyzją ratowników została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pozostała na obserwacji. Jej życiu nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo, a funkcjonariusze prowadzą teraz intensywne działania, które mają na celu dotarcie do opiekunów prawnych dziecka – informuje Zespół Komunikacji Społecznej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wszystkie osoby, które znają dziewczynkę lub mają wiedzę na temat miejsca pobytu jej opiekunów prawnych, proszone są o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto pod numerem telefonu 47 87 131 31, 47 87 143 90 lub numerem alarmowym 112.

Aktualizacja:

Jak informuje KMP Wrocław, dziecko przebywało pod opieką matki w jednym z mieszkań znajdujących się w okolicy miejsca odnalezienia 3-latki przez zgłaszającą kobietę. W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

Foto: KMP Wrocław