Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie poinformowała o rozpoczęciu prac przygotowawczych związanych z budową nowych dróg na terenie osiedla. W ramach współpracy deweloperów i gminy Wrocław powstanie wyczekiwana przez mieszkańców obwodnica, która pozwoli na omijanie centrum Psiego Pola.

Obwodnica ma docelowo prowadzić od skrzyżowania ulic Gorlickiej, Litewskiej, Szewczenki i Mazepy, aż do al. Bolesława Krzywoustego. W ramach inwestycji powstać ma również planowana od dawna ulica Nowolitewska.

Pierwsze 3 odcinki trasy mającej pełnić funkcję obwodnicy Psiego Pola na podstawie umowy z Miastem wybudują deweloperzy budujący nowe inwestycje mieszkaniowe (Dom Development oraz KG Group) oraz sama Gmina. Ta część obwodnicy ma powstać do końca 2024 roku. Będzie łączyć ulicę Bolesława Krzywoustego z nowo projektowaną ulicą będącą przedłużeniem ulicy Zielnej – informuje Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie.

Aktualnie toczą się rozmowy z deweloperem Dom Development, dotyczące rozpoczynających się inwestycji oraz tymczasowej zmiany organizacji ruchu w rejonie ulic Zielnej i Gorlickiej.

 

Foto: Facebook/Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie