W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z naprawą toru tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Borowskiej, Suchej i Swobodnej (tor od ulicy Stawowej do ulicy Dyrekcyjnej), w dniach 12-13 lutego 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 8, 9, 15 i 31.

Tramwaje linii 8 jadące z Karłowic w kierunku pętli Tarnogaj pojadą objazdem od ulicy Piotra Skargi przez ulicę Teatralną, Świdnicką, Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego do ulicy Hubskiej z pominięciem przystanków: „Wzgórze Partyzantów”, „Dworzec Autobusowy”, „Joannitów” i „Gajowa”.

W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 9 jadące z Sępolna w kierunku Parku Południowego pojadą objazdem od ulicy Piotra Skargi przez ulicę Teatralną, Świdnicką, Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, Hubską i Glinianą do ulicy Dyrekcyjnej z pominięciem przystanków: „Wzgórze Partyzantów”  i „Dworzec Autobusowy”.

W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 15 jadące z pętli Poświętne w kierunku pętli Park Południowy pojadą objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, Hubską i Glinianą do ulicy Dyrekcyjnej z pominięciem przystanku „Dworzec Autobusowy”.

W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 31 jadące z Pilczyc w kierunku Gaju pojadą objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego do ulicy Hubskiej z pominięciem przystanków: „Dworzec Autobusowy”, „Joannitów” i „Gajowa”.

W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 12-13.02.2022r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 8 lub 31 będą mogli kontynuować podróż tramwaje linii 9 lub 15 na odcinku Dworzec Główny – Joannitów.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Źródło: mat. prasowe MPK / Foto: Google Maps