W jednym miejscu, bez rejestracji, a co najważniejsze – bezpłatnie. Już w najbliższą sobotę w Magnolia Park z okazji Dnia Babci i Dziadka rusza dzień bezpłatnych badań i porad medycznych. Sprawdźcie, co będą badać specjaliści.

#DużoZdrowia – te życzenia składamy Babciom i Dziadkom najczęściej. Magnolia Park wspólnie z Fundacją Veritas przekuwa te słowa w czyn i organizuje bezpłatne badania i konsultacje medyczne dla seniorów.

22 stycznia (sobota) w godzinach 10.00-16.00 w ramach Miasteczka Zdrowia będzie można m.in. wykonać badanie wzroku oraz skorzystać z porad optometrysty oraz konsultacji z fizjoterapeutą. Na miejscu wszystkim zainteresowanym zostanie zaproponowane sprawdzenie ciśnienia krwi, poziomu glukozy czy cholesterolu. Będzie można także otrzymać zaproszenie na badanie fibroskanem, które jest nieinwazyjną metodą pomiaru stopnia zwłóknienia oraz stłuszczenia wątroby.

– Obecnie szczególnie musimy zadbać o zdrowie naszych seniorów, dlatego w Dzień Babci i Dziadka zapraszamy ich na bezpłatne badania. Zawsze naszym babciom i dziadkom składamy życzenia „dużo zdrowia”, teraz możemy słowa zamienić w czyn – mówi Paweł Zabilski, przedstawiciel Fundacji Veritas.

#DużoZdrowia to nie tylko badania, ale także seminaria dotyczące zdrowia. W ramach akcji eksperci udzielą rad dotyczących zdrowego trybu życia oraz sportu dla seniorów. Dodatkowo będzie można obejrzeć pokazy jogi i zumby.

– Każda inicjatywa związana z promocją zdrowia ma duże wsparcie ze strony Magnolia Park. Zapraszamy wszystkich seniorów do skorzystania z bezpłatnych badań odbywających się na terenie naszego centrum w najbliższą sobotę. Nie ma chyba lepszego prezentu na Dzień Babci i Dziadka niż troska o ich zdrowie – zaprasza Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Magnolia Park.

Stanowiska specjalistów akcji #DużoZdrowia staną przy wejściu do centrum z ulicy Legnickiej i będą dostępne dla seniorów w godzinach 10.00-16.00.

Miasteczka Zdrowia to cykliczne wydarzenia odbywające się w całej Polsce. W czerwcu 2021 w Miasteczku organizowanym w Magnolia Park z bezpłatnych badań i konsultacji skorzystało aż 5 tysięcy osób.

 

Źródło/Foto: mat. prasowe