Najbliższy weekend to w większości wydarzenia zadedykowane seniorom, a to dlatego że w piątek (21.01) obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę (22.01) Dzień Dziadka. Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian, nie tylko tych starszych, ale także tych młodszych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

1. Dni Babci i Dziadka w Muzeum Pana Tadeusza

– Z  okazji Dni Babci i Dziadka zachęcamy do rodzinnego, międzypokoleniowego zwiedzania wystawy stałych Muzeum Pana Tadeusza. Babcie i Dziadkowie, którzy przyjdą ze swoimi Wnukami (niezależnie od wieku), będą mogli zwiedzić całą ekspozycję bezpłatnie – zachęcają organizatorzy.

W sobotę i niedzielę o godz. 12:00 odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem dla chętnych, również bezpłatne.

Promocja obowiązuje w dniach 21–23 stycznia 2022 (piątek–niedziela). Darmowe wejściówki dostępne będą w kasach Muzeum Pana Tadeusza. Wejściówki przysługują grupom międzypokoleniowym od 2 do 6 osób.

Gdzie: Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Kiedy: 21-23 stycznia (piątek-niedziela)

2. Kino na Dzień Babci i Dziadka – CBK FAMA

Centrum Bibliotecznko-Kulturalne FAMA zaprasza wszystkich seniorów na film otwarcia sekcji Un Certain Regard na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Publiczności zaprezentowany zostanie film pt. „Kwiat wiśni i czerwona fasola” w reżyserii Naomi Kawase, będący adaptacją bestsellerowej japońskiej powieści Duriana Sukegawy. Organizatorzy dodają również, że widzowie ugoszczeni zostaną pysznym ciastem, herbatką i kompotem.

Zapisy prowadzone są przez STRONĘ INTERNETOWĄ.

Gdzie: Centrum Bibliotecznko-Kulturalne FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286
Kiedy: sobota 22 stycznia, godz. 11:00

3. Festiwal Kawy i Czekolady

Na odwiedzających kawoszy będą czekać setki litrów kawy z różnych zakątków świata, prezentowane przez lokalne kawiarnie jak i palarnie z Polski! Będzie można skosztować tych pyszności na miejscu, ale również zakupić ziarna i świeżo mieloną kawę do domu. Nie zabraknie też stoisk, na których znajdziecie różnego rodzaju kawowe akcesoria i dodatki.

Gdzie: IASE, ul. Wystawowa 1
Kiedy:
– sobota 22 stycznia, godz. 12:00-20:00
– niedziela 23 stycznia, godz. 12:00-18:00

4. Wege Festiwal Wrocław

Jak można przeczytać w opisie wydarzenia, Wege Festiwal to:
– najlepsza kuchnia polskich wege restauracji i blogerów, przepyszne falafele, hummusy i wege burgery, wege odsłony domowych dań, zupy, kuchnie świata, desery, ciasta, ciasteczka,
– produkty nie dostępne w sklepach – wyjątkowe przyprawy, przetwory i słodycze,
– wyjątkowa moda bez dodatków skóry i futra od młodych projektantów,
– książki, kosmetyki cruelty free, produkty dla dzieci.

Gdzie: IASE, ul. Wystawowa 1
Kiedy:
– sobota 22 stycznia, godz. 12:00-20:00
– niedziela 23 stycznia, godz. 12:00-18:00

5. Targi kosmetyków naturalnych

– Podczas targów będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą polskich i zagranicznych producentów naturalnych kosmetyków. Na miejscu zapoznacie się dokładniej ze składnikami kosmetyków, ich zastosowaniem oraz indywidualnie dopasujecie je do swojego rodzaju skóry – informują organizatorzy.

Gdzie: IASE, ul. Wystawowa 1
Kiedy:
– sobota 22 stycznia, godz. 12:00-20:00
– niedziela 23 stycznia, godz. 12:00-18:00

6. Dzień Babci i Dziadka 2022 w Odra Centrum – „Pionierskie Wspomnienia”

– Z okazji dnia BABCI i DZIADKA zapraszamy wszystkich Seniorów na pokład Odra Centrum. Przygotowaliśmy dla Was program, który będzie pretekstem do rozmów o przeszłości i przyszłości naszego miasta. Czas spędzony w Odra Centrum jak zawsze umili Wam aromatyczna kawa i przepyszne ciasta od naszej Ani. Przyjdźcie świętować Wasz dzień razem z dziećmi i wnukami, pokażmy im wspólnie historię naszej rzeki i miasta.Posiadacie w swoich zbiorach zdjęcia i pocztówki Wrocławia? Przynieście je! Chętnie poznamy miasto z Waszej perspektywy i posłuchamy Waszych opowieści – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Odra Centrum, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B
Kiedy: 23 stycznia (niedziela), godz. 14:00-16:00

7. Dzień Babci i Dziadka w Magnolia Park

Na terenie centrum handlowego odbędą się darmowe badania i konsultacje ze specjalistami dla seniorów.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Gdzie: Magnolia Park, ul. Legnicka 58
Kiedy: sobota 22 stycznia, godz. 10:00-16:00

 

Foto: Facebook/FAMA Centrum Bibliotecznko-Kulturalne