Jeżeli wydaje Ci się, że znasz już większość zabytków i pięknych miejsc we Wrocławiu, a żaden widok nie jest w stanie Cię zaskoczyć, mamy propozycję, dzięki której zmienisz zdanie!

Spacerując ulicami Wrocławia lub jeżdżąc na rowerze mamy możliwość zobaczenia ciekawych miejsc w standardowy sposób, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można je podziwiać także z innej, ciekawszej perspektywy, jaką jest rzeka. W naszym mieście umożliwia to przepływająca obok pięknych zabytków, takich jak Ostrów Tumski, rzeka Odra.

Jednym ze sposobów na zwiedzanie, jest rejs katamaranem, który stacjonuje przy Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, w soboty i niedziele od godz. 12:00 do 24:00. Dwupoziomowy statek umożliwia obserwację oraz fotografowanie Wrocławia z wysokiej perspektywy, co jest niemożliwe w przypadku standardowych łodzi. Dla uczestników rejsu nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego można spędzić wspaniały weekendowy czas z całą rodziną.

1/4

 

Rejs trwa 45 minut, a katamaran płynie w stronę ZOO, a następnie zawraca i kieruje się z powrotem na Bulwar Dunikowskiego, aby zabrać nową grupę chętnych osób. Wcześniejsza rezerwacja nie jest wymagana, także decyzję o rejsie można podjąć spontanicznie. Co istotne, na pokładzie możliwa jest płatność kartą, koszt wycieczki to 30 zł – osoba dorosła, a 20 zł – dziecko.

1/13

Katamaran można również zarezerwować w dowolny dzień na wyłączność. Może to być świetne miejsce na organizację urodzin, wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego, czy imprezy firmowej (wideo). Firma w swojej flocie posiada także dwa inne katamarany, które startują codziennie od 10:00 do 20:00 z przystani „Pod Śliwką” przy ul. Grodzkiej 1. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://katamaran-wroclaw.pl/

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu