Dobrze już znana wielu osobom akcja „Środa dla zwierzaków”, mająca na celu pomoc bezdomnym zwierzakom z wrocławskich placówek, zmieniła swoją formę. Teraz cyklicznie, co środę będziemy pokazywać zwierzaki, zarówno te młodsze, jak i starsze, które czekają na adopcję i nowy, kochający dom.

Wspólny projekt redakcji portalu Miejsca we Wrocławiu oraz salonu samochodowego Auto-Group Polska rozpoczął się w czerwcu, a podopieczni wrocławskiego schroniska oraz okolicznych fundacji i stowarzyszeń otrzymali spore zapasy jedzenia, zabawek i innych przydatnych darów. Wszystko dzięki mieszkańcom miasta i okolic, którzy postanowili zaangażować się w akcję, za co bardzo im dziękujemy.

Podczas środowych relacji ze zbierania, a następnie dostarczania karmy do danych placówek, otrzymywaliśmy mnóstwo pytań o to, czy moglibyśmy pokazać zwierzęta, które aktualnie szukają domu. W związku z tym postanowiliśmy zmienić formę „Środy dla zwierzaków” i od teraz co tydzień będziemy przemierzać Wrocław samochodami udostępnianymi nam przez Auto-Group Polska i przedstawiać zwierzaki czekające na adopcję.

W ubiegłą środę 20 października, w relacji na Instagramie oraz na Facebooku można było zobaczyć pierwszych podopiecznych wrocławskiego schroniska mieszczącego się przy ul. Ślazowej, którzy czekają na dom. Jedna z opiekunek zwierzaków – Ola, opowiedziała także, jakich opiekunów szuka dany pies czy kot i jakie ma usposobienie. Relacja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony wielu osób, dlatego też już w najbliższą środę, a także w każdą następną, zachęcamy do śledzenia profili w social mediach, zarówno Miejsc we Wrocławiu, jak i Auto-Group Polska.

Mamy nadzieję, że oglądając relacje ze „Środy dla zwierzaków”, komuś mocniej zabije serce na widok jakiegoś psa lub kota i postanowi dać mu nowy, kochający dom. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy już zaangażowali się w akcję, przygotowując dary i dziękujemy także tym, którzy zdecydują się na adopcję, bo na to zwierzaki liczą najbardziej.

Dodatkowo, osoby które chciałyby jeszcze podarować zwierzakom karmę i zabawki, mogą zostawić dary w siedzibie Auto-Group Polska przy al. Aleksandra Brücknera 54.

 

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu