Już w niedzielę 11 czerwca odbędzie się kolejne Wrocławskie Święto Rowerzysty.

Czym jest WŚR?

Wrocławskie Święto Rowerzysty to największa, niesportowa impreza rowerowa w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów. Formuła imprezy składa się z dwóch stałych elementów: wielkiego Peletonu głównymi ulicami miasta przy dźwiękach muzyki i plenerowego Bajk Pikniku z mnóstwem atrakcji. W 2014 roku w WŚR wzięło udział aż 4500 rowerzystów. [addAdSense] 

Idea

Ideą przewodnią WŚR jest promowanie roweru, jako istotnego elementu ekologicznego i zrównoważonego transportu. Światowe i europejskie miasta o najwyższym stopniu jakości życia mieszkańców to miasta, które mocno postawiły na transport rowerowy.

WIELKI PELETON

Wielki Peleton wyruszy o godzinie 12:00 z placu Nowy Targ i podobnie jak w poprzednich latach dotrze do Parku Stanisława Tołpy, w którym odbędzie się Bajk Piknik.

[addAdSense]

BAJK PIKINK

Bajk Piknik to przyjemna forma spędzenia wspólnie niedzielnego popołudnia. Na rowerzystów, jak co roku czekają konkursy z cennymi nagrodami, darmowy warsztat rowerowy Dra Bike’a, punkt znakowania rowerów przez policję, konkursy i atrakcje dla dzieci, punkty gastronomiczne sprzedające pyszne jedzenie oraz liczne stoiska rowerowych wystawców. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike’ów.

Więcej info na: http://swietorowerzysty.pl/

[addAdSense]