W lutym i marcu bieżącego roku do schroniska przy ul. Ślazowej 2 trafiło do sporo szczeniąt. Jest to o tyle niezwykła sytuacja, że dotychczas maluchy były przywożone do schroniska raczej rzadko. W tym momencie w placówce przebywa ich aż 23, a każdy z nich czeka na nowy, kochający dom.

Wszystkie są kundelkami. Niektóre będą dość małe, a inne większe. Pieski są kochane, wesołe i baaaardzo psocą. Każdy maluch trafił do schroniska jako znaleziony, a jeden miot został wyrzucony w szczelnie zamkniętym kartonie… – mówi Aleksandra Cukier, rzeczniczka prasowa schroniska.

Szczeniaki potrzebują zarówno odpowiedzialnych opiekunów, jak i dobrej jakości karmy oraz kocyków, ręczników i podkładów. Pożywienie jest również potrzebne także dla dorosłych zwierząt, tym bardziej że aktualnie jest ich w schronisku ponad 320.

Każdy, kto chciałby pomóc, może dostarczyć wymienione powyżej rzeczy do schroniska osobiście lub nadać paczkę na adres placówki. Inną formą wsparcia może być przekazanie na rzecz placówki 1,5% podatku – przy rozliczaniu wystarczy wpisać nr KRS: 0000154454 w odpowiednim miejscu.

W ostatnim roku przyjęliśmy do schroniska blisko 2 tysiące zwierzaków w potrzebie. Będziemy wdzięczni za wsparcie – dodaje Aleksandra Cukier.

 

Foto: mat. TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu