W 2019 roku we Wrocławiu rozpoczęły się zdjęcia do serialu „Dom Pod Dwoma Orłami”, w reżyserii Waldemara Krzystka. Najnowsze sceny były kręcone w ostatnich dniach na Placu Piłsudskiego.

„Dom pod Dwoma Orłami” to historyczny serial pokazujący tragicznie splątane ze sobą losy Polaków, Niemców i Ukraińców, których drogi krzyżują się w tytułowym domu: starej, poniemieckiej willi zbudowanej w Breslau czyli obecnym Wrocławiu. To panorama dziejów tej części Europy, która nigdy wcześniej nie była przedstawiana.

Jest rok 1997, dzień przed słynną powodzią, która zaleje Wrocław dwunastometrową falą. Marianna, pełna radości i talentów studentka architektury, wraca do rodzinnego miasta ze stypendium w USA. Towarzyszy jej Paul, jej amerykański narzeczony, którego Marianna chce przedstawić Helenie, swojej mamie, oraz Zofii – swojej ukochanej babci.

W nocy woda zalewa Dom pod Dwoma Orłami do wysokości pierwszego piętra, kiedy opada, okazuje się, że żywioł odsłonił skrywane głęboko tajemnice. Ich poznawanie przenosi akcję do roku 1918, do ziemskiego majątku niemieckiej rodziny Weberów oraz na Kresy dawnej Rzeczpospolitej, gdzie mieszkają obok siebie polska rodzina Szablewskich i ich ukraińscy sąsiedzi…

Zdjęcia do serialu kręcone są w różnych częściach Wrocławia, najnowsze sceny odgrywane były na Placu Piłsudskiego:

 

Foto: Facebook/Osiedle Karłowice Różanka Wrocław