Zabytkowy spichlerz przy ul. Obornickiej na osiedlu Różanka, zostanie zrewitalizowany i zagospodarowany jako budynek wielorodzinny.

 

Projekt Nowe Miasto Różanka został podzielony na kilka etapów, w ramach których powstanie łącznie 442 mieszkania w 5 budynkach. W otoczeniu zrewitalizowanego młyna powstaną cztery nowe budynki. Będą one posiadały od pięciu do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną ze stanowiskami garażowymi i komórkami lokatorskimi. Mieszkania zarówno z pierwszego, jak i drugiego etapu inwestycji trafiły już do sprzedaży. 

 

W spichlerzu powstanie 40 mieszkań o powierzchniach od 29 mkw. do 102 mkw. Cena za mkw. zaczyna się od 5 950 zł. W ofercie znajdą się także lokale wielopoziomowe usytuowane na siódmej kondygnacji. Zaplanowano także 40 naziemnych miejsc postojowych, 40 komórek lokatorskich oraz miejsce do przechowywania wózków i rowerów.

 

Planowany termin oddania inwestycji do użytku to IV kwartał 2019 r. Za projekt rewitalizacji dawnego spichlerza odpowiada Dział Projektowy ATAL.

 

Tak dawniej wyglądał spichlerz.

Foto: Mat. prasowy / Fotopolska