100 uczestników, 16 prelegentów, 18-minutowe wystąpienia i szeroki wachlarz tematów, a wszystko to w jeden dzień podczas TEDxUWr. Już 15 czerwca 2018 roku na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej odbędzie się pierwsza edycja TEDxUWr „Shape of Changes”. Prelegenci zaprezentują jaki wpływ dokonujące się na świecie przemiany wywierają na każdym z nas oraz jakie korzyści i zagrożenia z nich płyną.

Wśród prelegentów zobaczymy wykładowców Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz innych polskich uczelni. Swoje wystąpienia będą mieli także specjaliści w dziedzinach związanych z nowoczesnymi technologiami, sztuką, biznesem, modą, ekonomią, ekologią, komunikacją czy marketingiem. 

 

Prelegenci podzielą się z widownią swoimi doświadczeniami i opowiedzą o realizowanych przez siebie projektach. Uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób typografia może zmienić kształt społeczeństwa, czy powrót do tradycji może być nowoczesną zmianą, jak z niechcianych ubrań zrobić podłogę, podsufitki do Ferrari i paliwa alternatywne oraz dlaczego kapitalizm jest zagadnieniem ze sfery komunikacji, a nie ekonomii.

 

“Moim zdaniem w projekcie TEDxUWr świetnie korespondują ze sobą cele obu zaangażowanych instytucji. Konferencja TED żyje z promocji nośnych idei, tematów, doświadczeń. Gdzie zaś może być ich więcej, jak nie na uniwersytecie? Jest on przecież środowiskiem generowania, gromadzenia, weryfikowania idei, poglądów, teorii. Otwarty na niezależność format TEDx to natomiast okazja konferencyjnego zaprezentowania zróżnicowanych tematycznie, a przy tym osobistych, obserwacji i wizji prelegentów, tym razem w zakresie form zmiany społecznej” – mówi Dorota Płuchowska, koordynatorka projektu.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć również wyjątkowe projekty – między innymi prototyp łodzi napędzanej energią słoneczną czy bezzałogowy statek latający, który dzięki konstrukcji kompozytowej potrafi podnieść ciężar prawie dwukrotnie większy od swojej masy.

Natomiast dla tych, którzy nie będą mieli okazji uczestniczyć w konferencji, została przygotowana specjalna strona internetowa, na której całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo, w formie on-line. Link do relacji otrzymają osoby, które zarejestrują się na konferencję.

 

TEDxUWr jest wydarzeniem nieodpłatnym.

Więcej informacji oraz formularz zapisów można znaleźć na stronie www.tedxuwr.pl oraz na profilu TEDxUWr na Facebooku.