Już w najbliższą sobotę (3 września) odbędzie się Sky Tower Run, czyli bieg, podczas którego uczestnicy pokonują 49 pięter i 1142 schody. Ostatnia edycja Mistrzostw Polski w biegu po schodach miała miejsce w 2020 roku. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, amatorzy ekstremalnej aktywności fizycznej ponownie pojawią się na linii startu.

Mimo że pokonanie 49 poziomów za pomocą windy byłoby dużo wygodniejsze, nie brakuje wyczynowców, którzy tę trasę wolą pokonać schodami. Zapisy na bieg cały czas trwają, a lista uczestników zostanie zamknięta w czwartek (1 września). Na ten moment zarejestrowanych biegaczy zarówno z Polski, jak i z zagranicy jest już około tysiąca.

Zainteresowani udziałem w nadchodzącej edycji klasyfikowani będą w 12 kategoriach, uzależnionych od płci i wieku. Bieg rozpocznie się 3 września o godzinie 10:00 na terenie Sky Tower w tzw. wieży. Na osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, czekają atrakcyjne nagrody. Dla tych, którzy wbiegną na 49. piętro, przygotowano również medale.

 

Foto: Facebook/Sky Tower Run