Debata o przyszłości budynku na Wyspie Słodowej 7 trwa od kilku lat. Urząd miejski chciał obiekt sprzedać (m.in. pod hotel), ale wstrzymał się pod wpływem protestów społecznych. Powstało stowarzyszenie Wyspa Słodowa 7, które walczyło o niesprzedawanie obiektu.

Teraz koncepcją architektoniczną zajmie się holenderskie biuro MVRDV wspólnie z wrocławskim biurem architektonicznym Q. Generalnym wykonawcą natomiast została firma Demiurg. – Concordia Hub będzie miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia z inkubatorem dla młodych firm, start-upów i przestrzenią co-workingową oraz otwartym konceptem gastronomicznym z różnorodnymi małymi lokalami na parterze budynku.

Obiekt został sprzedany jesienią ubiegłego roku poznańskiej firmie za ponad 9,5 mln zł. Spółka starała się kupić kamienicę dwa razy. Za pierwszym razem koncepcja zagospodarowania budynku i terenu wokół niego nie spodobała się komisji. Koncepcja musiała zostać dostosowana do wymogów ogłoszenia przetargowego. Przy drugim zgłoszeniu komisja nie miała żadnych zastrzeżeń.

Oddanie do użytku Concordii planowane jest w listopadzie 2019 roku, a uroczyste otwarcie na początku 2020 roku.

Wizualizacje:  MVRDV