Z okazji Światowego Dnia Choroby Parkinsona, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu w czwartek (11 kwietnia) zaprasza na Dzień Otwarty. Przy ul. Borowskiej 213 będzie można m.in. skorzystać z konsultacji specjalistów, wziąć udział w warsztatach, uzyskać kartę EKUZ, a także wesprzeć akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku organizowaną przez Fundację DKMS.

Zachęcamy wszystkich, którzy zmagają się z chorobą Parkinsona, obserwują niepokojące objawy lub po prostu chcą poszerzyć swoją wiedzę o tym schorzeniu, do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu. Oferujemy nie tylko możliwość konsultacji z naszymi specjalistami, takimi jak neurolog, fizjoterapeuta, dietetyk, psycholog czy farmaceuta, ale również możliwość udziału w otwartych warsztatach dotyczących wyzwań związanych z diagnostyką i leczeniem choroby Parkinsona – piszą organizatorzy Dnia Otwartego.

W trakcie pierwszej części wydarzenia, a mianowicie od 9:00 do 12:00 zaplanowano konsultacje, w trakcie których do dyspozycji pacjentów i opiekunów będą: neurolog, fizjoterapeuta, dietetyk oraz psycholog, a w ramach badań będzie możliwe wykonanie pomiaru ciśnienia, saturacji oraz 12 parametrów krwi.

Co więcej, podczas konsultacji farmaceuta kliniczny dokona przeglądu wszystkich przyniesionych przez pacjentów preparatów (leków na receptę, produktów leczniczych dostępnych bez recepty czy suplementów diety), zweryfikuje poprawność ich dawkowania, sposób przyjmowania oraz wiedzę na temat możliwości korzystania z różnych postaci leków (np. inhalatorów).

Druga część Dnia Otwartego to warsztaty, które odbędą się w godz. 12.30 – 14.30 w sali konferencyjnej głównego budynku USK (bud H, sala 3.48, II piętro). 

W ramach części wykładowej uczestnicy będą mogli wziąć udział w prelekcji – prof. Sławomira Budrewicza na temat leczenia zaawansowanej choroby Parkinsona, dr n. med. Ewy Koziorowskiej-Gawron o najczęstszych problemach pacjentów w chorobie Parkinsona i o tym, jak sobie z nimi radzić oraz dr n. med. Pauliny Koniecznej o zaburzeniach postawy i przymrożeniach chodu w chorobie Parkinsona. Zaplanowano średnio 30 min na wykład, a po zakończeniu bloków tematycznych, specjaliści odpowiedzą na pytania słuchaczy – opisują organizatorzy.

dzien otwarty usk wroclaw

 

Foto: Google Maps