We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie pięciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Skate Night Wrocław – Edycja Halloween (Potańcówka na rolkach)

Choć niektórzy wieszczą już koniec sezonu rolkarskiego, radzimy nie chować jeszcze sprzętu do szafy. Nadszedł czas, aby znów poczuć dreszczyk emocji i wziąć udział w drugiej edycji Skate Night Wrocław! Motywem przewodnim wydarzenia będzie Halloween, a najlepiej przebrani uczestnicy otrzymają specjalne nagrody – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Na pierwszej edycji Skate Night Wrocław pojawiło się ponad 400 miłośników sportów wrotkarskich. Tym razem, zamiast na rolkowisku, wydarzenie odbędzie się w zadaszonym i specjalnie wystrojonym Centrum Sportów Ekstremalnych przy ul. Legnickiej 65.

Gdzie: Skate Park przy ul. Legnickiej 65 (Centrum Sportów Ekstremalnych)
Kiedy: piątek (27 października), godz. 18:00

2.) Giełda Staroci pod Iglicą

Giełda Staroci to dobrze znane wrocławianom wydarzenie, które w wybrane weekendy odbywa się przy Hali Stulecia lub na skwerze przy kościele św. Marii Magdaleny. Na osoby odwiedzające wystawców czekają nie tylko stare meble, naczynia, przedmioty gospodarstwa domowego, ale także rękodzieło czy biżuteria.

Gdzie: plac pod Iglicą, ul. Wystawowa 1
Kiedy: sobota-niedziela (28-29 października)

3.) Halloween Silent Disco

Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który umożliwi wybór muzyki, co pozwoli każdemu cieszyć się imprezą na swój własny sposób. Playlista będzie pełna różnorodnych rytmów i dźwięków z całego świata. Na miejscu będą również dostępne przekąski i napoje.

Zachęcamy wszystkich do przybycia w swoich najbardziej kreatywnych kostiumach Halloween. Bądź oryginalny i niech twoja wyobraźnia stworzy niesamowite kostiumy! – piszą organizatorzy.

Gdzie: Projektownia, ul. Traugutta 68
Kiedy: sobota (28 października), godz. 20:00-2:00

4.) K-WEEKEND na Lotnisku Wrocław

W związku z nadchodzącym uruchomieniem połączenia lotniczego Wrocław-Seul, wrocławskie lotnisko zaprasza wszystkich fanów Korei Południowej (i nie tylko) na koreański weekend w Porcie Lotniczym Wrocław.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość zobaczenia zakątków wrocławskiego lotniska. Odbędą się również warsztaty, konkursy, pokazy i wiele innych atrakcji. Szczegółowy harmonogram można zaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/349323864207055/

Gdzie: Port Lotniczy Wrocław, ul. Graniczna 190
Kiedy: sobota (28 października), godz. 11:00-18:00

5.) Halloween z Masą Krytyczną

Instrukcja od organizatorów:

  • wersja podstawowa – upewnij się, że posiadasz rower wyposażony w obowiązkowe oświetlenie: przynajmniej jedno białe światło przednie oraz przynajmniej jedno czerwone światło tylne (ciągłe lub pulsujące) oraz tylny czerwony odblask,
  • wersja średniozaawansowana – oprócz obowiązkowego zestawu, ubierz siebie i swój rower w dodatkowe „świecidełka” i zalśnij pełnią blasku! Co się nada? Nakładki na szprychy, świecące wentyle, kolorowe diody, LED-y, lampki choinkowe, dynie halloweenowe,
  • wersja zaawansowana – do roweru z obowiązkowymi i nadprogramowymi lampkami dodaj przebranie! Dla siebie i/lub roweru. Preferowany, ale nieobowiązkowy motyw to superbohaterowie.

Gdzie: zbiórka na placu Bema
Kiedy: piątek (27 października), godz. 18:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu