W piątek 20 listopada, we Wrocławiu odbędą się kolejne antyrządowe protesty. O godz. 17:30 na ulicach miasta pojawią się strajkujący piesi, motocykliści, kierowcy samochodów oraz rowerzyści.

Przemarsz pod hasłem „GOŃCIE SIĘ! ZA WARSZAWĘ!”, ruszy o 17:30 z Placu Dominikańskiego. Osoby biorące udział w manifestacji, będą protestować przeciwko zachowaniom, jakie miały miejsce podczas demonstracji w Warszawie. Organizatorzy wydarzenia piszą o nim w następujący sposób:

„Niszczą nam państwo, chcą nas wyprowadzić z UE a teraz jeszcze zaczynaja bić na ulicach pokojowo demonstrujących ludzi. Osoby które mają odwagę sprzeciwić się temu nierządowi są represjonowane. Sejm nie jest przedstawicielem suwerena, to twierdza w której okopali się dewastatorzy państwa prawa. Nas, Osoby które się sprzeciwiają dyktaturze próbuje się obarczyć winą za nieudolne działania tej władzy.”

Równocześnie z pieszym protestem, rozpocznie się blokada samochodowa pod hasłem: „Błyskawice Trąbią NA Alarm!”. Organizatorzy strajku samochodowego apelują:

„TRĄBIMY NA ALARM, BO NIE MA NASZEJ ZGODY NA REPRESJE I AGRESJĘ W STOSUNKU DO OBYWATELI, KTÓRZY POKOJOWO PROTESTUJĄ PRZECIW OGRANICZANIU I ŁAMANIU PRAW CZŁOWIEKA I OBYWATELA W POLSCE!!!”.

Przebieg protestu dla osób jadących samochodami osobowymi:

17.30 – zbiórka na parkingu przy Magnolii

18.00 – wyjazd i przejazd trasą:

Magnolia – Legnicka – Kazimierza Wielkiego – Pl Społeczny – Rondo Reagana – Pl Społeczny – Pl Wróblewskiego – Komuny Paryskiej – Podwale – Piotra Skargi – Plac Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Legnicka – Plac Solidarności

Przebieg protestu dla osób jadących motocyklami, autobusami itp.:

16:30 – zbiórka przy Stadionie Wrocław

17:00 – wyjazd i przejazd trasą:

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Pilczycka – Milenijna – Legnicka Magnolia (dołączenie do protestu samochodowego) – Legnicka – Kazimierza Wielkiego – Pl Społeczny – Rondo Reagana – Pl Społeczny – Pl Wróblewskiego – Komuny Paryskiej – Podwale – Piotra Skargi – Plac Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Legnicka – Plac Solidarności

Tekst: CWC