We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie dziewięciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) 7 dzień wyścigowy i Zawody Pułków Ułańskich – WTWK Partynice

  • sobota (12 sierpnia)

Po prawie dwumiesięcznej, letniej, przerwie odbędzie się 7 dzień wyścigowy sezonu 2023. W programie 8 gonitw oraz atrakcje przygotowane przez Pułki Ułańskie. Start imprezy o godz. 12:00.

  • niedziela (13 sierpnia)

Zawody Pułków Ułańskich, podczas których zawodnicy będą rywalizować dwóch konkurencjach – lanca oraz szabla. Tor dla lancy będzie polegał na kłuciu pozorników oraz zbieraniu pierścieni podczas szybkiego przejazdu. Liczy się czas oraz precyzja. Tor dla szabli będzie wymagał technicznego cięcia łóz w określonych odstępach i na czas. Start imprezy o godz. 12:00.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: sobota-niedziela (12-13 sierpnia)

2.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

11 sierpnia 2023 (piątek)
godz. 21:45 Cztery Żywioły. Czas trwania pokazu: 14:50 min

12 sierpnia 2023 (sobota)
godz. 21:45 Katedra Demokracji. Czas trwania pokazu: 14:40 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (11-12 sierpnia)

3.) Vertigo Summer BLUES Festival

Dwa tygodnie z niebieskimi dźwiękami muzyki bluesowej w całym Wrocławiu! Vertigo Summer Blues Festival to czas dla wszystkich fanów muzyki, zabawy, miejskich podróży. Festival również daje szansę zobaczyć swoje ulubione miejsce z zupełnie innej perspektywy! Perspektywy Bluesa – piszą organizatorzy.

  • sobota (12 sierpnia), godz. 20:00 – Blues Super Session – SBB-Stagracz Blues Band – Babie Lato Partynice
  • niedziela (13 sierpnia), godz. 14:00 – George Dyer Band – Wyspa Daliowa

Więcej o wydarzeniu można przeczytać w artykule: https://miejscawewroclawiu.pl/rusza-vertigo-summer-blues-festival-a-wraz-z-nim-koncerty-bluesowe-w-ciekawych-miejscach/

4.) NiuCon – Targi Hobbystyczne – Lato 2023

W ramach Targów będzie można spotkać wystawców z różnych środowisk – literatura, fantastyka, planszówki, manga & anime, figurki, gadżety, handmade oraz wiele wiele innych, u których będziecie mogli pozyskać wiele skarbów w postaci m.in książek, gier, komiksu, mangi, czy też wszelakich rodzajów rękodzieł. Na imprezie oczywiście nie zabraknie towarzyszących atrakcji, czy też spotkań autorskich, a na dziedzińcu przed zajezdnią rozstawi się festiwal food truck’ów – piszą organizatorzy.

Gdzie: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: sobota-niedziela (12-13 sierpnia), godz. 10:00-18:00

5.) Niedziela w Parku Śniadaniowym – Park Andersa

Zapraszamy na kolejny sezon z niedzielnymi śniadaniami w Parku Andersa! To czas słonecznych poranków, towarzyskich spotkań przy pysznych śniadaniach na trawie z kieliszkiem Prosecco… Jeżeli chcecie pięknie i smacznie rozpocząć niedzielę, nie zastanawiajcie się dłużej – odwiedźcie nas! Oprócz wystawców z różnorodną ofertą śniadaniową i lunchową, możecie liczyć na rozmaite animacje dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno pod względem jedzenia jak i aktywności – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok ForestBaru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela (13 sierpnia), godz. 9:00-16:00

6.) Lato na Pergoli

Zapraszamy na wakacyjny relaks w najpiękniejszy zakątek Wrocławia. Wraca Lato na Pergoli, czyli cykl bezpłatnych letnich wydarzeń w kompleksie Hali Stulecia. Zapowiada się pełen relaks – pokazy fontanny, muzyka na żywo, silent disco, duuużo sportu, fitness, joga, zumba, kino plenerowe i planszówki – piszą organizatorzy.

12 sierpnia (sobota)

  • 13:00 – 17:00 | Sportowa sobota z Trenerem Osiedlowym
  • 14:00 – 19:00 | Rodzinne granie z Awarią Prądu
  • 21:45 | pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej | Katedra Demokracji

Gdzie: Pergola
Kiedy: sobota (12 sierpnia)

7.) Kino Letnie we Wrocławiu | PURO Wrocław x M2

Ciepłe niedzielne wieczory będą jeszcze ciekawsze! Odpalamy kino letnie w naszym ogrodzie. Przy współpracy z M2 Films, co dwa tygodnie spotkamy się na dobrym filmie w zielonej aranżacji, przy pysznych koktajlach, kraftowym piwie i pysznych przekąskach – piszą organizatorzy.

Niedziela (13 sierpnia), godz. 20:00 – Dogman

Gdzie: PURO Hotels, ul. Pawła Włodkowica 6
Kiedy: niedziela 13 sierpnia, godz. 20:00

8.) Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia

Tęsknisz za kinem pod chmurką podczas letnich wieczorów? Dobrze trafiłeś – już w lipcu rusza Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia! Podczas tegorocznych wakacji Centrum Historii Zajezdnia zadba o wszystkich stęsknionych za rozrywką na świeżym powietrzu, ale także fanów kinematografii oraz miłośników regionalizmu – piszą organizatorzy.

Na każdy seans przewidziane jest ok. 150 miejsc: 40 leżaków udostępnianych przez Centrum Historii Zajezdnia oraz miejsca przeznaczone na prywatne krzesełka, leżaki, poduszki czy koce.

PIątek (11 sierpnia), godz. 21:30 – IO, reż. Jerzy Skolimowski, 2022 rok

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: piątek (11 sierpnia), godz. 21:30

9.) Kino Plenerowe na Nocnym Targu

Co niedzielę od godziny 21:00 będziecie mogli wpaść do Nas na seans filmowy w plenerze! Niedzielny relaks na leżakach z orzeźwiającymi drinkami, piwkamii i pysznym jedzonkiem! Brzmi cudownie! Mamy do wypożyczenia również planszówki, które umilą Wam jeszcze bardziej leniwe niedziele na Nocnym Targu – piszą organizatorzy.

Niedziela (13 sierpnia), godz. 21:00 – Leon Zawodowiec

Gdzie: Nocny Targ Tęczowa, ul. Tęczowa 65
Kiedy: niedziela (13 sierpnia), godz. 21:00

 

Foto: mat. WTWK Partynice