Wszyscy miłośnicy spacerów pełnych atrakcji mogą już zapisywać się na WrocWalk 2023. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Niepodległości i odbywa się właśnie 11 listopada. W ramach tegorocznej edycji do wyboru są trzy nowe trasy, dzięki którym będzie można odkrywać ciekawe miejsca we Wrocławiu.

11 listopada wszyscy chętni będą mogli poznawać stolicę Dolnego Śląska na nowo, odwiedzając miejsca nie zawsze dostępne na co dzień. Uczestnicy po wcześniejszym dokonaniu zapisu odbierają mapę – kartę uczestnika z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. W każdym z nich otrzymują pieczątkę, a następnie udają się na zwiedzanie.

Czas pokonania wszystkich punktów nie jest istotny, w wydarzeniu liczy się udział, spacer po Wrocławiu, wspólne spędzanie czasu z bliskimi oraz poznawanie historii miasta. Co więcej, uczestnicy, którzy zbiorą wszystkie pieczątki, otrzymują na mecie pamiątkowy medal. Wziąć udział w wydarzeniu mogą całe grupy, w tym osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych.

W tym roku do wyboru są zupełnie nowe trasy:

  • Przebojowa – największe hity ze wszystkich edycji WrocWalk! (ok. 9 km),
  • WROwerowa – dla miłośników dwóch kółek, z wrocławskim sportem w tle (ok. 40 km),
  • Tajemnic – pełna sekretów miasta stu mostów z okresu II Wojny Światowej (ok. 8 km).

Zapisy na tegoroczną edycję wystartowały w środę (11 października). Cena, niezależnie od wybranej trasy, wynosi 50 złotych. W pakietach startowych, które otrzymają uczestnicy wydarzenia, znajdą się m.in. worko-plecak, czapka zimowa, mapa wybranej trasy oraz inne, drobne gadżety. Po dokonaniu zakupu online, pakiety będzie można odebrać w czasie funkcjonowania biura zawodów.

Zapisy są dostępne na stronie internetowej WrocWalk 2023.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu