Los charakterystycznego budynku przy ul. Świdnickiej 21-23 jest już przesądzony. Przy Solpolu pojawiły się charakterystyczne, żółte tablice informujące o rozpoczęciu rozbiórki obiektu. Zgodnie z terminem podanym przez firmę realizującą roboty, Solpol przestanie istnieć w połowie wakacji.

Informacje o rozbiórce modernistycznego budynku pojawiały się w wielu źródłach już od dawna. W grudniu 2021 roku na jednym z portali o tematyce budowlanej udostępniono ogłoszenie o zapotrzebowaniu na wyburzenie Solpolu, którego rozbiórka miała rozpocząć się już 17 stycznia 2022 roku, jednak wtedy prace się nie rozpoczęły.

Teraz sytuacja wygląda inaczej, ponieważ kilka dni temu przy budynku powieszono żółte tablice, na których widnieją informacje dotyczące rozbiórki. Roboty rozpoczęły się 17 marca 2022 r. i potrwają do 31 lipca 2022 r., zatem Solpol zniknie z ul. Świdnickiej latem. Za prace rozbiórkowe odpowiedzialna jest firma Tree Capital, która przeprowadziła rozbiórkę m. in. estakady zachodniej na pl. Społecznym.

Choć wiele osób podejmowało próby ratowania charakterystycznego budynku, to jednak nie były one na tyle skuteczne, by wstrzymać rozbiórkę. Mimo tego, że aktualnie aktywiści nie kryją swojego oburzenia i niezrozumienia w odniesieniu do decyzji o rozpoczęciu robót, to jednak Solpol przejdzie do historii.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu