O planach na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Zwycięskiej na Partynicach informowaliśmy we wrześniu 2021 roku. Ogłoszono wtedy konkurs dla projektantów, którego efektem jest gotowy już projekt nowej placówki. Przetarg na budowę obiektu zaplanowany jest jeszcze na ten rok.

Obiekt powstanie na działce 3,31 h, którą miasto kupiło za ponad 6 milionów złotych (razem z działką na Kępie Mieszczańskiej) od Agencji Mienia Wojskowego. Powierzchnia użytkowa zespołu szkolno-przedszkolnego w sumie wyniesie niemal 11 000 metrów kwadratowych. W ramach inwestycji wybudowana zostanie szkoła dla 1000 dzieci i 8-oddziałowe przedszkole na 200 maluchów.

W obiekcie powstaną m.in.:
– 42 sale lekcyjne, w tym pracownie;
– trzy sale gimnastyczne (duża o pow. 790 metrów kwadratowych, mała – 330 metrów kwadratowych i do gimnastyki korekcyjnej o pow. ok. 97 metrów kwadratowych),
– 5 świetlic szkolnych,
– biblioteka multimedialna z czytelnią,
– gabinety m.in. logopedy, stomatologa, psychologa,
– węzeł żywienia z jadalnią,
– pomieszczenia administracyjne, gospodarcze i techniczne.

Przedszkole będzie 8-oddziałowe z węzłami sanitarnymi i salą rekreacyjną (ok. 100 mkw.).

Przy obiekcie pojawią się:
– boisko wielofunkcyjne,
– boisko do piłki nożnej,
– bieżnię stumetrową,
– skocznię w dal,
– 4 place zabaw (po 2 dla dzieci szkolnych i przedszkolaków).

Co więcej, przy placówce powstanie parking na 58 samochodów, w tym 4 miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych, a także 200 miejsc postojowych dla rowerów, w tym 108 pod wiatą dla rowerów z zielonym dachem. Wybudowana zostanie droga dojazdowa od strony ul. Zwycięskiej oraz dojście piesze i dojazd rowerowy od ul. Agrestowej.

Jeżeli chodzi o zieleń, istniejąca roślinność zostanie zachowana, a dodatkowo planowane są nasadzenia: 212 szt. drzew, ponad 7,5 tys. sztuk krzewów oraz niemal 30 tysięcy sztuk pnącz, bylin i traw. Wykonawca obiektu zastosuje rozwiązania ekologiczne, m.in. przy dostarczaniu energii, źródeł ciepła, czy zagospodarowaniu wód opadowych.

Przetarg na budowę zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.

Powstający przy ul. Cynamonowej zespół szkolno-przedszkolny.
Powstający przy ul. Cynamonowej zespół szkolno-przedszkolny.

 

Obiekt przeznaczony dla 1200 dzieci powstaje również na Lipie Piotrowskiej. Na ten moment gotowe są już konstrukcje budowlane, a także niemal wszystkie sieci zewnętrzne w gruncie. Koszt inwestycji przy ul. Cynamonowej to blisko 87 milionów złotych. Otwarcie zespołu szkolno przedszkolnego planowane jest na 1 września 2024 roku.

 

Wizualizacje: mat. Wrocławskie Inwestycje