„Psia Hubka” to projekt zgłoszony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Jego założeniem jest stworzenie miejsca integracji mieszkańców miasta oraz ich czworonożnych pupili. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji.

– Zatwierdziłem dzisiaj zabezpieczenie środków w budżecie – łącznie z gotową już prawie dokumentacją to koszt około 750 tysięcy złotych. Jeszcze w tym miesiącu Zarząd Zieleni Miejskiej powinien ogłosić przetarg na budowę, dzięki której zyskamy m.in. wybieg z torem przeszkód, wyremontowaną alejkę na zieleńcu, oświetlenie i nowe nasadzenia zieleni, czyli 13 drzew. To wszystko powinno powstać do końca lata – poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Główne cele, jakie wyznaczyli mieszkańcy zgłaszający projekt „Psia Hubka” do WBO, to:

  • stworzenie ogrodzonego terenu dla psów,
  • zamontowanie większej ilości ławek i koszy na odpady,
  • zregenerowanie istniejących ścieżek,
  • stworzenie hamakowej polanki, gdzie każdy będzie mógł rozwiesić swój hamak.

– We Wrocławiu brakuje miejsc, które służyłyby nie tylko mieszkańcom, ale również ich pupilom. Powstało już kilka takich miejsc, gdzie nie wytyczono parku ani nie postawiono ławek – ludzie sami znajdują dla siebie miejsca do integracji! Mimo złej kondycji terenu obszar posiada idealną lokalizację wśród okolicznych bloków mieszkalnych oraz z własnych obserwacji już służy mieszkańcom jako psi park czy miejsce do spotkań – jest to idealne miejsce, które obecnie jest zaniedbane i wymaga rewitalizacji oraz otworzenia się mieszkańcom – wyjaśniają inicjatorzy projektu.

„Psia Hubka” powstanie na terenie skweru zlokalizowanego pomiędzy ul. Hubską, ul. Dawida i ul. Gajową.

 

Wizualizacje: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk / Ikropka