Budynki biurowe i hale przy ul. Braci Gierymskich 156-158, w których niegdyś swoją siedzibę miało przedsiębiorstwo informatyczne JTT, zostały wyburzone w 2018 roku. Przez kilka lat na opuszczonym terenie nic się nie działo, aż do marca bieżącego roku, gdy na ogrodzeniu zawisła żółta tablica informacyjna, dotycząca zaplanowanej w tym miejscu inwestycji. Prace jeszcze nie ruszyły, ale wiadomo już, że mają się zakończyć za ponad 2,5 roku.

Zgodnie z informacjami umieszczonymi na tablicy, na terenie sąsiadującym z Jazem Opatowickim powstaną 24 budynki mieszkalne. Wizualizacje i opis zaplanowanego osiedla opublikowała firma Prime Properties:

„Inwestycję charakteryzuje nowoczesna architektura budynków o niskiej zabudowie i kameralnym charakterze, oferując przestrzenne apartamenty o zróżnicowanych powierzchniach z dodatkową przestrzenią w postaci  ogrodów lub tarasów. Wszystkie apartamenty cechuje funkcjonalność, maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz duże przeszklenia gwarantujące naturalne doświetlenie.”

W sumie do dyspozycji nowych lokatorów będzie 216 mieszkań w 24 budynkach willowych oraz garaże podziemne.

Prace jeszcze nie ruszyły, a teren cały czas pozostaje ogrodzony i zamknięty. O postępach w realizowanej inwestycji będziemy informować w kolejnych artykułach.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu / Wizualizacje: mat. Prime Properties