W środę (28 czerwca) około godziny 8:30 doszło do awarii serwera, w wyniku której ruch tramwajowy na terenie miasta został wstrzymany. Co więcej, na ul. Powstańców Śląskich doszło do mechanicznego uszkodzenia kabla, co również spowodowało duże utrudnienia. Aktualnie (godz. 9:45) ruch odbywa się już płynnie.

Pasażerowie komunikacji miejskiej skarżyli się na utrudnienia w następujących lokalizacjach: ul. Długa, pl. Jana Pawła II, ul. Kamieńskiego, ul. Broniewskiego, ul. Powstańców Śląskich, a także na ternie Kępy Mieszczańskiej i na Kozanowie. Tłumy osób opuszczały tramwaje, by udać się w dalszą podróż pieszo.

Na ul. Popowickiej sygnalizacja świetlna pracuje w trybie lokalnym, przyczyną jest poranna awaria serwera. Nad jej pilnym usunięciem pracuje gwarant. Po chwilowym spiętrzeniu spowodowanym brakiem akomodacji ruch już się rozładował i odbywa się płynnie – poinformował około godz. 9:30 Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Jeżeli chodzi o utrudnienia na ul. Powstańców Śląskich, doszło tam do mechanicznego uszkodzenia kabla przez obcego operatora, co doprowadziło do problemów z zasilaniem, a także do zwarcia niektórych urządzeń sterujących. Aktualnie trwa usuwanie awarii.

 

Foto/Wideo: Facebook/Mon Falcon