Z okazji Tłustego Czwartku, który obchodzimy w tym roku 11 lutego, zapytaliśmy naszych czytelników, gdzie we Wrocławiu zjemy najlepsze pączki. Spośród wszystkich odpowiedzi wyłoniliśmy trzech faworytów.

Zgodnie z propozycjami, które zostały zgłoszone w naszej instagramowej ankiecie, wrocławianie najchętniej zaopatrują się w pączki w następujących miejscach:

  1. Cukiernia „Pod Trumienką” (ul. Curie-Skłodowskiej 51), czyli cukiernia z tradycjami, założona w 1961 roku. Jedna z najstarszych i najsłynniejszych cukierni we Wrocławiu. Słynie nie tylko z pysznych pączków, ale także kultowych, gorących pizzerek. Co roku w Tłusty Czwartek przeżywa prawdziwe oblężenie, a długa kolejka ustawia się jeszcze przed otwarciem, czyli przed godz. 6:00 rano.
  2. „Nasza Pączkarnia” (ul. Świdnicka 24), która codziennie serwuje ciepłe i rozpływające się w ustach pączki z różnymi rodzajami nadzienia, wytwarzane według tradycyjnej receptury. Kolejki do pączkarni ustawiają się nie tylko w Tłusty Czwartek, choć trzeba przyznać, że w taki dzień jak dziś na swojego ulubionego pączka trzeba poczekać znacznie dłużej.
  3. „Bite a donut” (ul. Św. Mikołaja 43/1L), czyli wytwarzane na oczach gości donuty, wykonane według tradycyjnego przepisu i wykończone najwyższej jakości lukrami, kremami i czekoladą. Choć wszyscy kochają tradycyjne pączki, to jednak coraz więcej osób decyduje się na świętowanie Tłustego czwartku z donutami, które zaskakują smakowymi połączeniami.

Tak wygląda ranking według naszych czytelników głosujących na instagramie, a jakie są Wasze ulubione pączkarnie i cukiernie? Podzielcie się z nami w komentarzach, chętnie sprawdzimy gdzie udać się po najlepsze wrocławskie łakocie.

Nam tymczasem nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć wszystkim smacznych pączków, faworków i innych słodkości i pamiętajcie żeby ubrać się ciepło na pączkową wyprawę, bo kolejki są długie, a pogoda zimowa.

Zapraszamy do obserwowania nas na Instagramie: 

 

Tekst: CWC
Foto: Pixabay