Wrocław wspiera mieszkańców, u których zdiagnozowano niepłodność od dwóch lat. W tym roku „Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Wrocławia” będzie kontynuowany.

Głównym założeniem realizowanego programu jest zapewnienie dostępu i dofinansowanie do procedury zapłodnienia pozaustrojowego mieszkańcom Wrocławia, u których zdiagnozowano niepłodność.

Miasto wprowadziło dofinansowania w 2019 roku i przeznaczyło na nie już 3 mln złotych. W ciągu dwóch lat do programu zakwalifikowało się ponad 450 par, ciążę potwierdzono u 118 wrocławianek, natomiast na świat przyszło już 33 dzieci.

W związku z kontynuacją programu w 2021 roku, na początku lutego ogłoszono konkurs dla podmiotów chcących przeprowadzać in vitro we Wrocławiu. Termin składania ofert mija 19 lutego 2021 r., a jego rozstrzygnięcie nastąpi 23 lutego. Natomiast od 1 marca pary będą mogły zgłaszać chęć udziału w programie, na który w tym roku miasto przeznaczy 850 tysięcy złotych.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapewnia, że program będzie realizowany tak długo, jak długo mieszkańcy będą takie wsparcia potrzebowali.

Tekst: CWC
Foto: Pixabay