To jest post dedykowany żeńskiej części czytelników. Tak chciałam zacząć subiektywne zestawienie 5 najlepszych lumpeksów we Wrocławiu. Ale nie mogę. Coraz częściej pomiędzy półkami buszują też mężczyźni. Influencerzy, paczki przyjaciół i rodziny z dziećmi. Powoli zaczyna brakować dla mnie miejsca…!

 

  1. Second Hand from London, ul. Świdnicka 37

 

Tego miejsca prawdziwym fanom sklepów z odzieżą używaną nie muszę przedstawiać. Ogromna powierzchnia, gdzie znajdziemy uporządkowane ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Przez cały rok można tam również dostać stroje kąpielowe (duży wybór), stroje balowe/karnawałowe i dodatki w postaci butów, pasków, apaszek, plecaków i torebek. Jak w wielu second handach obowiązuje tam zasada spadających cen. Wybór należy do nas – czy decydujemy się „wydać trochę więcej” i zwiększyć naszą szansę na prawdziwe perełki, czy może wolimy wybrać się na zakupy w najtańszy dzień i nie przekroczyć planowanego budżetu…5zł? Przy okazji zakupów warto zwrócić też uwagę na przepiękną klatkę schodową.

 

  1. Studio Mody Vena, ul. Świdnicka

 

Świdnicka królową lumpeksów? Na tej samej ulicy znajdziemy kolejne miejsce warte odwiedzenia. Tym razem bardziej rzucające się w oczy, bo nie sposób przejść obojętnie obok różowego szyldu promującego sklep, zlokalizowanego przy deptaku prowadzącym na rynek. Co na to mieszkańcy miasta? Czy lumpeksy powinny mieć swoją siedzibę w ścisłym centrum, eliminując tym samym urocze kawiarnie, ekskluzywne butiki czy małe sklepiki reklamujące region? Chwilami jest tam tłoczno, standardowo obowiązują spadające ceny, jest bardzo fajny wybór kurtek, skór i futer, a dodatkowo zakupimy tam środki chemiczne w atrakcyjnych cenach. 

 

  1. Graciarnia, ul. Tęczowa 25

 

To nie jest zwykły lumpeks, ale miejsce z duszą. Przypomina trochę angielskie charity shopy, gdzie możemy dostać DOSŁOWNIE wszystko. Zaczynając od mebli, a kończąc na płytach winylowych, skórzanych butach i porcelanowej zastawie. Za grosze. Polecam wszystkim lubującym się w starociach i grzebaniu – to miejsce pochłania czas, ale na szczęście oszczędza portfel! 

 

  1. Nadodrze górą!

 

To moja ulubiona dzielnica Wrocławia. Z wielu powodów, m.in lumpeksów. Na ulicy Dubois sklepy z odzieżą używaną wyrastają jak grzyby po deszczu. Można zafundować sobie tournee i odwiedzić m.in ciucholand „Margo”, lub zajrzeć do nowości na mapie Wrocławia, czyli „Komody” – second handu o wyselekcjonowanym towarze. Warto się tam wybrać, bo nigdy nie wiadomo jaką okazję przygotowała dla nas właścicielka. Wszystko po 10zł? Przecena -50%? Pewnie, ja to kupuję.

 

  1. Odzież używana Jomo, ul. Wojrowicka 2

 

Z tym lumpeksem są dwa „problemy”. Lokalizacja, bo jest to jedyne miejsce, które polecam, a nie znajduje się w centrum miasta i tłok, kolejki. Szczególnie w dniu dostawy, kiedy przed otwarciem zbiera się pokaźne grono zapalonych do boju kobiet. Warto jednak dać temu miejscu szansę, spędzić 30 minut w autobusie na dojazd i wrócić z prawdziwymi skarbami. 

 

Co jak co, ale na brak second handów we Wrocławiu narzekać nie możemy. To moja subiektywna lista sprawdzonych miejsc, do których najchętniej zaglądam. A jaka jest Twoja? Gdzie są najlepsze lumpeksy we Wrocławiu?

 

Tekst: Karolina Kocielińska, autorka bloga tukociel.pl