Zobaczcie jakie wydarzenia możecie odwiedzić w weekend 9-11 października.

56. Jazz nad Odrą

Kilka słów od organizatora:

Organizowany od 1964 roku Jazz nad Odrą prezentuje najciekawszych artystów z całego świata – przez lata festiwal gościł prawdziwe gwiazdy europejskiego i światowego jazzu, takie jak m.in. Pat Metheny, Paco deLucia, Al diMeola, Kenny Garret, Dave Holland, Diana Krall, Cassandra Wilson, Lizz Wright czy Robert Glasper. Nieodłączną częścią festiwalu i jego znakiem rozpoznawczym jest konkurs na Indywidualność Jazzową – najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs jazzowy w Polsce.

Zarówno przesłuchania konkursowe, jak i wieczorne koncerty odbędą się w sali teatralnej Impartu, która pozwala na przyjęcie większej ilości widzów w obowiązującym obecnie reżimie sanitarnym. Dodatkowo – po raz pierwszy w historii festiwalu – występy finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową będą transmitowane nie tylko w Radiu Wrocław Kultura, ale także online.

Kiedy:

9 października (piątek)

godz. 19:00 Konkurs na Indywidualność Jazzową 2020

godz. 21:30 Piotr Wojtasik: „VOICES”

10 października (sobota)

godz. 17:00 Konkurs na Indywidualność Jazzową 2020

godz. 19:30 Jazz Forum Talents | Możdżer – Lemańczyk – Łosowski

Gdzie:

Impart – Strefa Kultury Wrocław, ul. Mazowiecka 17

 

Dolnośląski Festiwal Dyni 2020

Kilka słów od organizatora:

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na siedemnasty Dolnośląski Festiwal Dyni, który w tym roku z powodów pandemii odbędzie się w lekko zmienionej formie.

Tegoroczna impreza przyjmuje formę kiermaszu. Goście odwiedzający Ogród Botaniczny UWr będą mieli szansę kupić nie tylko najrozmaitsze dynie jadalne i ozdobne, ale też miody, oleje roślinne, przyprawy i innego rodzaju zdrową żywność, a ponadto wyroby rękodzielnicze.

Aleje Ogrodu Botanicznego zostaną upiększone plenerem plastycznym o tematyce filmowej, będzie zatem możliwość spotkania swoich ulubionych bohaterów w bardzo dyniowych odsłonach.

Kiedy:

11 października (niedziela), godz. 10:00-17:00

Gdzie:

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Henryka Sienkiewicza 23

 

Mega Dolnośląskie Targi Ślubne

Kilka słów od organizatora:

Niezwykłe wydarzenie łączące modę i rozrywkę na wysokim poziomie. Bardzo duża powierzchnia targowa, jedna z największych we Wrocławiu. Pokazy mody ślubnej, wieczorowej, pokazy tańca towarzyskiego i wiele innych atrakcji. Super scena z rewelacyjnym nagłośnieniem oraz najwyższej klasy oświetleniem.

Kiedy:

11 października (niedziela), godz: 10:00 – 17:00

Gdzie:

Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1

 

16. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Kilka słów od organizatora:

Festiwal Opowiadania to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, prowokujące do interakcji pomiędzy autorami a publicznością, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych. Aktywnie uczestniczy w dyskusjach o przemianach kulturowych i społecznych współczesnego świata, podejmuje także próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej. Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji. Festiwalowi towarzyszą spotkania i warsztaty dla dzieci, wystawy, koncerty, pokazy filmowe, konkurs na opowiadanie i tłumaczenie literackie, warsztaty kreatywnego pisania. MFO prowadzi działalność wydawniczą, której efektem są m.in. antologie tematyczne.

Kiedy:

9 października (piątek)

godz. 18:00 Inscenizacje cz. III / Teatr Polski w Podziemiu

Jakub Żulczyk „Błąd”, reż. Grzegorz Jaremko

Daniel Majling „Ruska klasyka”, reż. Oskar Sadowski

godz. 20:00 „Świat/teatr/świat”, rozmowa, prow. Piotr Rudzki

10 października (sobota)

godz. 18:00 Inscenizacje cz. IV / Teatr Polski w Podziemiu

Petr Borkovec „Opowiadania”, reż. Marta Streker

godz. 19:00 „Pan Bowie z oddali przygląda się Polsce. Co widzi?”, rozmowa z udziałem Klementyny Suchanow, Agnieszki Graff, Edwina Bendyka i Tomasza Piątka, prow. Agnieszka Wolny-Hamkało

godz. 20:30 „Remix polski. Koncert galowy”, reż. Martyna Majewska, „Płynne ustalenia”

Gdzie:

Piekarnia – Centrum Sztuk Performatywnych, ul. Księcia Witolda 62–70

 

BIEG CHARYTATYWNY PAYEYE RUN – „ZOBACZ MNIE”

Kilka słów od organizatora:

WEŹ udział w I edycji BIEGU CHARYTATYWNYM PAYEYE RUN – „ZOBACZ MNIE”! To idealny BIEG dla osób, które BIEGAJĄ i lubią POMAGAĆ!

Fundacja ZOBACZ MNIE pomaga dzieciom, których dotychczas nie dostrzegł nikt inny. Wspieramy je w walce z przeciwnościami losu. Ośmielamy je i pomagamy zgodnie z naszym motto: Zobacz mnie! Jestem ważny i zdolny, a dzięki Twojej pomocy mogę stać się kimś wielkim! Dzieci są po prostu dla nas najważniejsze. Ratujemy ich życie i zdrowie w każdej sytuacji. Nawet tej, która wydaje się najbardziej beznadziejna. Wspieramy niepełnosprawne maluchy w codziennym funkcjonowaniu, a dzięki temu pomagamy im odzyskać wiarę w siebie i dziecięcą radość życia.

Kiedy:

10 października (sobota)

godz. 08.00-10.45- zapisy, odbiór numerów startowych w Parku Szczytnickim i weryfikacja zawodników.

godz. 09.45-9.55 – wspólna rozgrzewka dla dystansu 5 km

godz. 10.00-11.00 – start biegu dla dystansu 5 km

godz. 11.00- 11.15 – wspólna rozgrzewka dla dystansu 10 km

godz. 11.20-13.00 – start biegu dla dystansu 10 km

Gdzie:

Park Szczytnicki

 

Visual Concert – Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej – Wrocław

Kilka słów od organizatora:

Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej (Visual Concert) z filmową projekcją najpiękniejszych miejsc świata to niezwykłe multimedialno-muzyczne show, które odwiedziło już kilka polskich miast w 2019 roku, (Poznań/Gdynia/Szczecin/Wrocław/Katowice) wypełniając po brzegi wszystkie miejsca w ich arenach. Podczas Visual Concert wykorzystamy bardzo znane i lubiane motywy filmowych soundtracków, energetyczne i epickie brzmienie gatunku „trailer music”. Przedstawiamy obrazy filmowe oraz wizualizacje najwspanialszych miejsc na świecie na dużym, kinowo–panoramicznym ekranie ledowym nowej generacji.

Blisko 80-osobowy zespół orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska) pod batutą Adama Domurata wypełni muzyczną przestrzeń́ w rytm filmowego obrazu, ukazującego najbardziej niezwykłe i spektakularne miejsca na naszej Ziemi: od uroczych plaż na hawajskich wyspach, poprzez 7 Cudów świata, niezwykłe Parki Narodowe, lasy tropikalne, ośnieżone szczyty górskie po miejskie dżungle na całym świecie.

W urozmaiconym repertuarze w symfonicznym brzmieniu usłyszymy utwory muzyki filmowej z takich filmów jak: Gladiator, Avatar, Piraci z Karaibów, James Bond, Marzyciel, Transformers, Władca Pierścieni oraz utwory muzyki epickiej, m.in. znanej na całym świecie wytwórni Two Steps From Hell.

Przyjdź i wybierz się z nami w niezapomnianą podróż dookoła Świata. Poczuj się jak w kinie, posłuchaj najpiękniejszej muzyki filmowej oraz niesamowitego arcybrzmienia muzyki epickiej na żywo. Zobacz filmowy obraz z najbardziej niezwykłych miejsc na całym świecie na dużym, panoramicznym ekranie.

Kiedy:

10 października (sobota), godz: 18:00 – 20:00

Gdzie:

Hala Stulecia we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1

 

Tekst: CWC
Foto: Pixabay