Przy wejściach na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych pojawiły się specjalne tablice z hasłem: „Miasto Koni. Witamy w strefie, w której pierwszeństwo mają konie”. Projekt realizowany na Partynicach ma zwiększyć świadomość osób odwiedzających teren WTWK w obszarze zasad, jakie tam obowiązują. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo zarówno koni, jak i odwiedzających.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych to instytucja szczególna, gdyż jej istotą są konie, które tu pracują, trenują, mieszkają. To przede wszystkim ich teren. To one wpuściły ludzi do siebie i nie chcą naruszania swoich praw. Dlatego proszą o ich poszanowanie. Z roku na rok tor odwiedza coraz większa liczba osób, dlatego projekt Miasto Koni ma na celu informowanie ludzi o obowiązujących na terenie toru zasadach i tym samym edukować ich w obcowaniu z końmi. O tym, czego nie wolno informują ikonki rozmieszczone w newralgicznych miejscach toru.

Konie wyścigowe są temperamentne, dlatego tam, gdzie to możliwe trzeba tworzyć dla nich szlaki nieprzecinające się z ludzkimi. Dlatego zbudowaliśmy tunel pod ścieżką rekreacyjną, zamontowaliśmy automatyczny system szlabanowy na przejściu przez jezdnię i zainstalowaliśmy wysuwane słupki, które uniemożliwią wjazd samochodem w miejsca szczególnej uwagi. Miasto Koni wydatnie pomoże nam w uświadamianiu naszych gości jak zachowywać się przy koniach i w ich pobliżu – wyjaśnia Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych.

W ramach projektu „Miasto koni” na terenie WTWK pojawiły się:

  • dwa podświetlone pylony na wjeździe do obiektu,
  • podświetlenie portierni,
  • pięć map lokalizacyjnych,
  • siedem tablic „Miasto Koni”,
  • 16 słupków, na których zamontowane zostały zestawy infografik,
  • łącznie 200 sztuk tabliczek z infografikami.

 

Foto: mat. WTWK Partynice