We Wrocławiu działają już dwa Aquaparki – jeden przy ul. Borowskiej oraz drugi, otwarty w lipcu 2022 roku, przy ul. Polnej na Brochowie. Jednak to nie koniec inwestycji dedykowanych miłośnikom wodnych szaleństw, ponieważ na Zakrzowie, dokładnie przy ul. Wilanowskiej, trwa budowa trzeciego tego typu obiektu. Otwarcie zaplanowano na I kwartał 2024 roku.

Aquapark na Zakrzowie będzie praktycznie taki sam jak obiekt wybudowany przy ul. Polnej. Wśród różnic można wymienić m. in. strefę saun, która zostanie bardziej rozbudowana. Poza tym nowy Aquapark zostanie wyposażony w trzy niecki basenowe, jacuzzi, strefę fitness, która będzie składała się z trzech sal zajęciowych i siłowni oraz saunarium, gdzie goście będą mogli skorzystać z uroków saun fińskich i parowych. Nie zabraknie także basenu letniego z podgrzewaną wodą, co w znacznym stopniu zwiększy komfort użytkowania. Teren wokół obiektu zostanie odpowiednio zagospodarowany, z budową niezbędnej infrastruktury parkingowej włącznie.

Pierwsza łopata pod budowę obiektu została wbita na początku czerwca ubiegłego roku. Od tego czasu zamknięto płytę fundamentową, a także wypuszczono ściany żelbetowe do wysokości około trzech i pół metra. Aktualny etap prac to zamykanie stropów – cała hala technologiczna została już wylana, uzbrojona i gotowa, podobnie jak wewnętrzne niecki basenowe.

Jak informuje prezes Aquaparku Wrocław Grzegorz Kaliszczak, technologicznie obiekt będzie nisko energochłonny i wyposażony w system kogeneracji, czyli odzysku wód popłucznych i wód opadowych. Również w zakresie automatyki i zarządzania obiektem, inwestycja przy Wilanowskiej będzie stanowiła wzorzec proekologicznych i niskokosztowych rozwiązań.

Koszt inwestycji szacowany jest na 39,5 mln złotych.

 

Foto: mat. Aquapark Wrocław