W czwartek 8 października ruszyła akcja „Kup Piwo dla Zwierzaka we Wrocławiu”, organizowana przez stowarzyszenie Otwarte Klatki, zrzeszające osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych.

Głównym celem stowarzyszenia jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez różnego rodzaju działania, do których można zaliczyć m.in. prowadzenie postępowań sądowych dotyczących znęcania się nad zwierzętami, publikowanie filmów i zdjęć z polskich ferm, prowadzenie akcji informacyjnych czy edukowanie w obszarze kuchni roślinnej.

W ramach pomocy zwierzętom, Otwarte Klatki zorganizowały akcję „Kup piwo dla zwierzaka”, która potrwa na terenie Wrocławia przez najbliższy weekend. Wystarczy udać się do jednego z wrocławskich lokali, które zadeklarowały udział w akcji, kupić piwo i ten sposób wesprzeć inicjatywę. Część dochodu ze sprzedanych piw zasili konto zbiórki, która ma na celu wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra.

Więcej informacji na temat akcji oraz listę lokali można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2723347264612893/

Tekst: CWC