W czwartek 8 października, ZDiUM ogłosił przetarg na obsługę, eksploatację i konserwację oświetlenia gazowego na terenie Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu. Zwycięska firma wyznaczy również swojego przedstawiciela, który będzie pełnił funkcję latarnika.

Postać latarnika jest dla Wrocławia bardzo charakterystyczna, a ręczne zapalanie i gaszenie przez niego latarni gazowych na terenie Ostrowa Tumskiego to już tradycja. Aktualnie ktoś znowu ma szansę pełnić tą ciekawą funkcję.

ZDiUM określił wytyczne odnośnie przetargu bardzo szczegółowo, zamieszczone zostały także informacje o wymaganym stroju latarnika. Osoba pełniąca tą funkcję powinna nosić czarny cylinder w stylu kominiarskim, czarną dwuczęściową pelerynę z lamówkami w kolorach wrocławskiej flagi – czerwonym i żółtym, spodnie w ciemnym kolorze oraz czarne skórzane buty, które powinny być zawsze idealnie czyste.

W dokumentach związanych z przetargiem zamieszczono również kalendarz z wyznaczonymi porami zapalania i gaszenia latarni, które świecą rocznie przez 3900 godzin.

Termin zgłaszania ofert oraz wniosków w związku z przetargiem mija 16 października 2020.

 

Tekst: CWC

Foto: Janusz W.